Fotbalisté Barcelony se radují během pohodlného vítězství na hřišti Alavésu.

Fotbalisté Barcelony se radují během pohodlného vítězství na hřišti Alavésu. | foto: AP

Barcelona nasázela šest gólů, ale tabulku vede po skalpu Osasuny Real

• 6
Dva góly před přestávkou, další čtyři po ní. Hráči Barcelony si užili duel 22. kola španělské ligy na hřišti Alavésu, kde vyhráli 6:0, a na několik hodin se dokonce vyšvihli na první místo. Po večerním vítězství 3:1 nad poslední Osasunou už ale na čele soutěže znovu pevně sedí Real Madrid, který má náskok jednoho bodu a dva zápasy k dobru.

Real poslal do vedení ve 24. minutě Cristiano Ronaldo, který z úhlu propálil brankáře Salvatorea Sirigua. Jenže už za devět minut se za hostující obránce dostal Sergio León a povedeným obloučkem přehodil gólmana Keylora Navase.

„Bílý balet“ se s outsiderem trápil a několikrát ho podržel pozorný Navas. Až po hodině hry se prosadil přízemní ranou Isco a ve třetí minutě nastavení přidal definitivní pojistku střídající Lucas Vázquez dalším lobem. Real venku vyhrál soutěžní duel poprvé od konce listopadu.

O šest gólů Barcelony v odpoledním utkání s Alavésem se podělili čtyři hráči. Jedna branka byla vlastní.

Barcelona začala potvrzovat roli favoritana konci prvního poločasu. Ve 37. minutě otevřel skóre zblízka Suárez a krátce poté zvýšil další útočník Neymar po chybě domácího brankáře Fernanda Pacheca.

Druhý poločas už byl jednoznačně v režii hostů, kteří svého finálového soupeře ve Španělském poháru jasně přehrávali. Mezi 59. a 67. minutou se trefili Lionel Messi, do vlastní branky Alexis, Ivan Rakitič a podruhé Suárez.

2+2

Luis Suárez se proti Alavésu blýskl dvěma góly a dvěma asistencemi

Uruguayský útočník vede s osmnácti zásahy tabulku střelů, druhý Messi má o gól méně. Třetí Cristiano Ronaldo z Realu se v La Lize zatím trefil „jen“ třináctkrát. Radost z jednoznačné výhry Barceloně v závěru zkazilo zranění beka Aleixe Vidala, jenž si po faulu Thea Hernándeze vážně poškodil kotník.

Sevilla těsně vyhrála, Atlético v závěru otáčelo

Třetí Sevilla zvládla vyrovnaný duel a uštědřila Las Palmas vůbec první domácí porážku v sezoně. Vítězství 1:0 zajistil brankou z 80. minuty střídající útočník Joaquín Correa.

Atlético Madrid dvěma góly v posledních třech minutách otočilo zápas s Celtou Vigo a po výhře 3:2 se vrátilo na čtvrtou příčku o bod před San Sebastian. Vítězný gól vstřelil v 88. minutě Antoine Griezmann.

Villarreal v oslabení ubránil remízu 1:1 s Málagou a drží se na šesté příčce znamenající postup do Evropské ligy. Z posledních devíti soutěžních utkání však vyhrál jediné.

Málaga, která čeká na výhru v lize devět zápasů, vedla po hlavičce Charlese. Domácí se hnali za vyrovnáním, po zahozených šancích jim pomohla až penalta po faulu Martína Demichelise, kterou proměnil Bruno Soriano. Ten však krátce nato dostal červenou kartu, když po neúspěšné kličce podkopl protihráče.

Villarreal dohrával posledních 20 minut v oslabení, ale Málaga toho nedokázala využít. Naopak domácí měli dvě dobré šance dát vítězný gól, hosty však podržel brankář Carlos Kameni.

Výsledky 22. kola: Betis Sevilla - Valencie 0:0, Alavés - FC Barcelona 0:6 (37. a 67. L. Suárez, 40. Neymar, 59. Messi, 63. vlastní Alexis, 65. Rakitič), Bilbao - La Coruňa 2:1 (71. Muniain, 89 Aduriz - 42. Colak), Osasuna - Real Madrid 1:3 (33. León - 24. Ronaldo, 62. Isco, 90+3. Lucas), Villarreal - Málaga 1:1 (63. Soriano z pen. - 14. Charles), Leganés - Gijón 0:2 (66. Canella, 83. Burgui), Las Palmas - FC Sevilla 0:1 (80. Correa), Atlético Madrid - Vigo 3:2 (11. Torres, 87. Ferreira-Carrasco, 88. Griezmann - 6. Cabral, 78. Guidetti).