Real Madrid se poprvé představil v růžových dresech.

Real Madrid se poprvé představil v růžových dresech. | foto: AP

Růžový Real Madrid předvedl kolaps, Barcelonu zachránil mladík

• 26
Real Madrid předvedl fotbalový kolaps. Ač na hřišti San Sebastianu vedl 2:0, nakonec ostudně prohrál 2:4. Trápila se také Barcelona, která se dlouho nemohla prosadit proti Villarrealu, ale zachránil ji devatenáctiletý Sandro. Slaví také Atlético Madrid.

Real Madrid se poprvé ukázal v nové růžové sadě dresů, ale vítěznou premiéru si v ní nepřipsal. Spíš ostudnou.

Tip na zájezd

Vyrazte se podívat do Španělska na fotbal. Nabídku zájezdů najdete na dovolena.idnes.

Přitom už v 11. minutě vedl 2:0. Po gólech Ramose a Balea to vypadalo, že úřadující mistr Ligy mistrů kráčí za jednoznačným vítězstvím. Kdo by v tu chvíli vsadil na San Sebastian?

Outsider se přesto nevzdal. Využil toho, že v sestavě soupeře chyběl zraněný Ronaldo, a odvážně vyrážel do útoků. Ještě do přestávky vyrovnali Iňigo a Zurutuza, jenž se trefil také ve druhém poločase. Navíc ve chvíli, kdy se Real Madrid měl tlačit do útoku, zdůraznil vedení Vela - 4:2! A fanoušci na tribunách jásali...

Zato fotbalisté Realu Madrid nechápali. Po závěrečném hvizdu zamířili do kabin se svěšenými hlavami. První ztrátu v ročníku si tak připsali už ve druhém kole.

Neoslnila ani Barcelona, která proti Villarrealu měla převahu, ale například Messiho dvakrát zastavila tyč. Šance si však vytvářel i Villarreal.

Devatenáctiletého Sandra, kterého si trenér Enrique vytáhl z rezervního týmu, přišel na hřiště až v závěru místo Pedra. A hned po chvíli se prosadil gólově. Na gólovém zápisu však měl velký podíl Messi, jehož střela prošla brankáři mezi nohama a Sandro míč dorazil do sítě.

Atlético proti ligovému nováčkovi postrádalo svého kouče Simeoneho, jenž si odpykává trest za své chování v odvetě Superpoháru s Realem Madrid.

Už v 11. minutě se domácí favorit dostal do vedení, na rohový kop Kokeho si naběhl Miranda a hlavičkou s přispěním brankové konstrukce překonal gólmana Iruretu. O čtrnáct minut později Gabi z přímého kopu přesně nacentroval na Mandžukiče a posila z Bayernu Mnichov neomylně zakončila.

Hostům se ve 34. minutě po pěkné kombinaci podařilo snížit, svůj premierový gól v dresu Eibaru oslavil obránce Abraham. V druhém poločase dokonce mohl nováček ligy vyrovnat, Bóveda ovšem nenasměroval hlavičku mezi tři tyče

Atlético tak s problémy uhájilo první ligovou výhru v sezoně.

Výsledky 2. kola: San Sebastian - Real Madrid 4:2 (41. a 65. Zurutuza, 35. Iňigo, 75. Vela - 5. Sergio Ramos, 11. Bale), Villarreal - FC Barcelona 0:1 (82. Sandro), Atlético Madrid - Eibar 2:1 (11. Miranda, 25. Mandžukič - 34. Abraham), Getafe - Almería 1:0 (29. Vázquez), Valencie - Málaga 3:0 (31. Alcácer, 45. Parejo, 56. Piatti), Bilbao - Levante 3:0 (32. Aduriz, 51. Iturraspe, 76. Muniain), Cordóba - Vigo 1:1 (60. Cartabia - 52. Orellana), Espaňol Barcelona - FC Sevilla 1:2 (61. Stuani - 34. Bacca, 57. Iborra), La Coruňa - Vallecano 2:2 (7. Rodriguez, 90. Cuenca z pen. - 40. a 73. Bueno), Elche - Granada 1:1 (90.+1 Lombán - 82. Rico).