Luis Suarez z Barcelony (vlevo) a Joseba Zaldua z Leganés v utkání španělské ligy | foto: Reuters

Real hrál s Atlétikem bez branek, oba ztrácejí na Barcelonu už deset bodů

• 6
Osm žlutých karet, ale žádný gól. Žhavé madridské derby mezi domácím Atlétikem a Realem vítěze nemělo. To Barcelona vyhrála ve 12. kole španělské ligy v Leganés 3:0 a před oběma rivaly má desetibodový náskok.

Už ve 4. minutě madridského derby se po nešikovném zákroku hostujícího stopera dostal do velké šance Correa, sám před Casillou ale nezamířil přesně. Také Real měl v první půli jednu velkou šanci, ani Oblak však při Kroosově střele nakonec nemusel zasáhnout.

Do druhého poločasu vstoupil Real bez kapitána Ramose, který v úvodním dějství schytal kopanec do obličeje od domácího obránce Lucase. Nadále vyrovnaný zápas už kromě hektického závěru žádné velké příležitosti nenabídl, oba týmy tak zůstávají bodově vyrovnané na třetí a čtvrté příčce tabulky.

Barcelona potvrdila roli favorita a vyhrál v lize počtvrté v řadě. Skóre otevřel v 28. minutě Luis Suaréz, který využil hrubé chyby brankáře Cuellara, jemuž vypadl z ruky centrovaný míč.

Druhou branku přidal v 60. minutě, když akrobaticky uklidil do sítě odražený míč. Uruguayský kanonýr vstřelil letos popáté dva góly v zápase, lepší bilanci v La Lize v tomto ohledu má pouze jeho spoluhráč Messi. V 90. minutě pečetil vítězství Barcelony Paulinho.

Katalánci mají v čele soutěže náskok sedmi bodů na druhou Valencii, která má zápas k dobru. Leganés je po třetí prohře v řadě deváté.

Bez porážky zůstává Valencie, která na hřišti Espaňolu Barcelona zvítězila 2:0 a připsala si osmou výhru za sebou. Díky této sérii je na druhém místě o čtyři body za Barcelonou.

Espaňol doma podlehl poprvé od 27. srpna. Přitom nezačal vůbec špatně a v prvním poločase dominoval. Hosty několikrát podržel gólman Neto, Moreno a Darder navíc trefili tyč. Valencie ale byla produktivní a přestože nebyla lepším týmem, dokázala se dvakrát prosadit.

V 67. minutě se povedenou střelou zpoza šestnáctky trefil Kondogbia, který ve Valencii hostuje z Interu Milán, a sedm minut před koncem upravil na konečných 0:2 Mina, jemuž míč nechtěně zpracoval domácí obránce.

Teprve podruhé v historii La Ligy se stalo, aby po dvanácti kolech nepoznaly hořkost porážky hned tři týmy (Barcelona, Valencie a Atlético Madrid). Poprvé se tak stalo v ročníku 1996/97.

Soupeř Slavie ve skupině Evropské ligy Villarreal remizoval na hřišti Bilbaa 1:1 a prodloužil sérii bez porážky na šest zápasů. Hosté šli do vedení v 28. minutě po Triguerosově trefě, domácí Athletic vyrovnal v druhé půli gólem kanonýra Adurize. Villarreal je na šestém místě o bod za Sevillou, Bilbao však zůstává za očekáváním a je patnácté.

Las Palmas prožívá špatné období a nezvrátil jej ani soubojem s Levante. Prohrál 0:2 a z posledních osmi zápasů nezískal jediný bod, navíc má za dané období výrazně negativní skóre 3:23. Kanárský celek se propadl na poslední místo, neboť Málaga v odpoledním duelu zdolala 3:2 La Coruňu.

Výsledky 12. kola: Getafe - Alavés 4:1 (53. a 64. Ángel, 6. Bergara, 9. Molina z pen. - 81. Santos), Leganés - FC Barcelona 0:3 (28. a 60. Suárez, 90. Paulinho), FC Sevilla - Vigo 2:1 (36. Muriel, 48. Nolito - 13. Gómez), Atlético Madrid - Real Madrid 0:0,  Málaga - La Coruňa 3:2 (15. Rosales, 63. Castro, 84. Bastón - 23. Pérez, 52. Schär), Espaňol Barcelona - Valencie 0:2 (67. Kondogbia, 83. Mina), Las Palmas - Levante 0:2 (71. Doukouré, 78. Jason), Athletic Bilbao - Villarreal 1:1 (77. Aduriz - 28. Trigueros), Eibar - Betis Sevilla 5:0 (56. a 71. z pen. Charles, 6. vlastní Amat, 30. Escalante, 80. Enrich)

Getafe CF - Deportivo Alavés 4:1 (2:0)

Branky: 6. Bergara, 9. J. Molina, 53. Á. Rodríguez, 64. Á. Rodríguez - 81. Santos. Rozhodčí: Jaime – Bueno, Terasco. ŽK:18. Dakonam, 31. Antunes, 90+1. Jiménez - 9. Diéguez, 41. Alexis, 63. Wakaso. Diváci: 10014.

Getafe CF Guaita – Damián Suárez, Dakonam, Cala, Antunes – Portillo, Bergara (60. Mora), Arambarri, Ndiaye (65. Fajr) – J. Molina (C), Á. Rodríguez (78. Jiménez).

Deportivo Alavés Pacheco – Vigaray (75. I. Gómez), Alexis, Ely, Diéguez (46. Burgui), Pedraza – García (C), Pina (46. Wakaso), Medrán – Munir, Santos.

Girona FC - Real Sociedad San Sebastian 1:1 (0:1)

Branky: 64. Stuani - 7. José. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos. ŽK:40. Maffeo, 43. Mojica, 45. Espinosa, 90+1. Portugués - 37. D. Llorente, 48. Januzaj. Diváci: 10 136.

Girona FC Bono – Maffeo, Espinosa, Juanpe, Muniesa, Mojica (79. Aday) – Portugués, Granell, Timor, B. García – Stuani.

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Odriozola Arzallus, D. Llorente, I. Martínez, Rodrigues – Prieto, Illarramendi, Zurutuza (65. Zubeldia) – Januzaj (81. Juanmi), José, Oyarzabal (89. Canales).

Atlético Madrid - Real Madrid CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Matías. ŽK:34. Savić, 63. Saúl Ñíguez, 70. Koke, 78. Torres Juanfran, 82. Lucas Hernández, 89. Godín - 20. Carvajal, 82. Nacho Fernández.

Atlético Madrid Oblak – Torres Juanfran, Savić, Godín, Lucas Hernández – Partey (54. Ferreira-Carrasco), Gabi, Saúl Ñíguez, Koke – Á. Correa (77. Gameiro), Griezmann (76. F. Torres).

Real Madrid CF Casilla – Carvajal, Varane, Ramos (46. Nacho Fernández), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Ronaldo, Isco, Benzema (76. Asensio).

Sevilla FC - Real Club Celta de Vigo 2:1 (1:1)

Branky: 36. Muriel, 48. Nolito - 13. Gómez. Rozhodčí: Del Cerro C. (Esp). ŽK:19. Corchia, 86. Pizarro - 62. Aspas, 90. J. Castro. Diváci: 35000.

Sevilla FC Soria – Corchia (74. Kjaer), Geis (C), Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Pizarro – Sarabia, F. Vázquez (64. Banega), Nolito (83. Krohn-Dehli) – Muriel.

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C), Sergi Gómez, Cabral (78. Portela), J. Castro – Wass, Lobotka (69. Radoja), P. Hernández – Aspas, Gómez, Sisto (78. Guidetti).

CD Leganés - FC Barcelona 0:3 (0:1)

Branky: 28. L. Suárez, 60. L. Suárez, 90. Paulinho. Rozhodčí: A. Undiano – D. Barbero, I. Prieto. ŽK:72. Siovas - 29. Piqué, 53. L. Suárez. Diváci: 11454.

CD Leganés Cuéllar – Zaldúa, Muňoz, Siovas (79. Carnero García), Rico – R. Pérez, Gabriel – El Zhar, Eraso (46. Beauvue), Szymanowski (66. Gumbau) – N. Amrabat.

FC Barcelona ter Stegen – Semedo (59. Aleix Vidal), Piqué, Umtiti, Alba – Alcácer (82. Denis Suárez), Rakitić, Busquets, Iniesta (59. Paulinho) – Messi, L. Suárez.

UD Las Palmas - Levante UD 0:2 (0:0)

Branky: 71. Doukouré, 79. Jason. ŽK:57. Lemos - 18. Campaña, 81. Toňo, 89. Morales.

UD Las Palmas Lizoain – Simón, Navarro, Lemos, D. Castellano – V. Gómez, J. Castellano (77. Rémy), Tana – Vitolo, Calleri (77. Aquilani), Viera (C).

Levante UD Olazábal – Moore, Chema, Postigo (51. Suárez Pier), Toňo – Doukouré, Campaña – Morales (C) (90+3. Samuel), E. Bardi (87. Cabaco), Jason – Ünal.

Espanyol Barcelona - Valencia CF 0:2 (0:0)

Branky: 67. Kondogbia, 83. S. Mina. Rozhodčí: Hernández Hernández – Sobrino Magán, Naranjo Pérez. ŽK:29. Murillo, 49. Lato, 50. Montoya, 78. Pereira. Diváci: 25 529.

Espanyol Barcelona Pau López – V. Sánchez (C), David López, Naldo, Caricol – Baptistão (15. Jurado), Darder, Fuego, Piatti (73. H. Pérez) – Sergio García, G. Moreno.

Valencia CF Neto – Montoya, Murillo (66. Garay), Gabriel, Lato (60. Guedes) – Pereira (80. Soler), Kondogbia, Parejo (C), Gayá – S. Mina, Rodrigo.

Málaga CF - Deportivo La Coruňa 3:2 (1:1)

Branky: 15. Rosales, 63. Castro, 84. Bastón - 23. Pérez Martínez, 52. Schär. Rozhodčí: Martínez – Alonso, Noval. ŽK:33. Peñaranda, 42. Rosales, 63. Añor, 88. Juankar - 33. Guilherme, 55. F. Navarro, 64. Bakkali, 87. Luisinho, 90+1. Çolak. Diváci: 24 563.

Málaga CF Roberto – Rosales (C), L. Hernández, Baysse, Juankar – Keko (57. Añor), Adrián González, Rolón (57. Ontiveros), Castro – Rolán, Peñaranda (64. Bastón).

Deportivo La Coruňa R. Martínez – Valentín, Schär, Sidnei (46. Albentosa), Luisinho – Guilherme, Valverde – Bakkali, C. Borges (C) (72. Çolak), Cartabia (62. Mosquera) – Pérez Martínez.

Athletic Bilbao - Villarreal CF 1:1 (0:1)

Branky: 77. Aduriz - 28. Trigueros. Rozhodčí: Davide Medie Jimenez. ŽK:19. Iturraspe - 5. Bonera, 34. J. Costa, 62. V. Ruiz.

Athletic Bilbao Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – Iturraspe (C), San José (55. M. Rico) – I. Williams, Raúl García (71. Aketxe), I. Córdoba (55. Susaeta) – Aduriz.

Villarreal CF Barbosa – M. Gaspar (C), Bonera, V. Ruiz, J. Costa – R. Soriano (75. Čeryšev), Hernández, Trigueros – Fornals – Bacca (70. N. Sansone), Bakambu (86. Raba).

SD Eibar - Real Betis 5:0 (2:0)

Branky: 7. Amat, 30. Escalante, 56. Charles, 71. Charles, 80. Enrich. Rozhodčí: González – Becerril, Rubio. ŽK:22. Escalante, 37. Arbilla - 11. Amat, 63. Guardado. ČK:55. Mandi. Diváci: 4 638.

SD Eibar Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Juncà – Alejo (77. Peña), Escalante (70. Jordán), Dani García (C), Inuj – Charles, Enrich (81. Kike García).

Real Betis Adán – Barragán, Mandi, Amat, Durmisi – Javi García – Joaquín (C) (62. A. Sanabria), Camarasa (70. Boudebouz), Ruiz, Nahuel (60. Guardado) – León.