Šmicer s páskou vedl Bordeaux k vítězství

• 1
Paříž - Český fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer dovedl ve francouzské lize mužstvo Bordeaux v roli kapitána k dvoubrankovému vítězství na hřišti Ajaccia. Šmicer byl u obou gólových akcí a kapitánskou pásku navlékl místo tradičního vůdce týmu brankáře Ramého, který tentokrát zůstal mezi náhradníky.

Šmicer měl velkou šanci otevřít skóre už v šesté minutě, ale nakonec pomohl ke gólu Maročanu Šammachovi, který se trefil v 32. minutě. Oba hráči pak vypracovali v druhém poločase druhou branku pro Brazilce Denilsona.

Dalším českým reprezentantům se už tolik nedařilo. Obránce David Rozehnal zavinil už v páté minutě penaltu, díky níž fotbalisté Le Mans zvítězili na půdě Paříž SG 1:0. Hosté tak vystřídali svého soupeře na pátém místě tabulky.

Nejtěsnější prohru utrpěl také René Bolf v dresu Auxerre, které podlehlo v Sochaux. Zápas rozhodl už v první minutě gól útočníka Dagana z Burkiny Faso.

Poražen odešel i Jaroslav Plašil, neboť Monako prohrálo v Nice 0:2. Domácím zařídil vítězství útočník Bakary Koné. Reprezentanta Pobřeží slonoviny nejprve v 8. minutě stáhl gólman Warmuz a Bellion z nařízené penalty otevřel skóre. Sám Koné pak v druhém poločase vítězství pojistil.

Fotbalisté Marseille nechali překvapivě všechny body na hřišti posledních Met a po
porážce 0:1 zůstali na sedmém místě tabulky. Jediný gól utkání vstřelil tři minuty
před koncem řádné hrací doby Gueye.

Výsledky 27. kola: Nice - Monako 2:0 (8. Bellion z pen., 78. Koné), Ajaccio - Bordeaux 0:2 (32. Šammach, 58. Denilson), Paříž SG - Le Mans 0:1 (5. Fauré z pen.), Rennes - Lens 4:1 (38., 45.+1 a 79. Utaka, 73. Monterrubio - 90.+2 Cousin), St. Etienne - Lille 0:2 (43. Debuchy, 63. Keita), Sochaux - Auxerre 1:0 (1. Dagano), Toulouse - Štrasburk 1:2 (76. Moreira - 5. Färnerud, 59. Abdessadki z pen.), Troyes - Nancy 0:1 (60. Zerka), Mety - Marseille 1:0 (87. Gueye).