Šmicer dal gól v lize po pěti měsících

• 5
Lyon - Fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer z Bordeaux dal po pěti měsích gól ve francouzské lize. Dvaatřicetiletý ofenzivní záložník ve 26. kole zvyšoval ve druhém poločase proti Rennes na konečných 2:0. Díky vítězství si Bordeaux upevnilo druhé místo za Lyonem, který měl v Lens štěstí. Porážku odvrátil až v nastaveném čase Wiltord.

Šmicer dal svůj třetí gól v sezoně. Přidal pojistku dvacet minut před koncem, v samotném závěru byl střídán.

Až do konce nevydržel na trávníku ani Jaroslav Plašil v záloze Monaka, ale jeho náhradník Bernardi dostal v zápětí červenou kartu. Monacký klub vedení neudržel a remizoval 1:1 s Troyes.

Stejný výsledek uhrálo třetí Auxerre bez Reného Bolfa proti Metám.

Olympique Marseille v nedělním utkání remizoval s Toulouse 0:0. Domácí měli celý zápas převahu, ale žádnou z mnoha šancí neproměnili.

Gól nepadl ani ve večerní dohrávce Lille - Paris St. Germain, v němž v hostujícím celku odehrál celý zápas český reprezentační obránce David Rozehnal.