Fotbalisté Juventusu oslavují gól Adriena Rabiota proti Laziu.

Fotbalisté Juventusu oslavují gól Adriena Rabiota proti Laziu. | foto: Reuters

Juventus proti Laziu otáčel, dva góly zařídil útočník Morata

• 0
Fotbalisté Juventusu Turín otočili domácí zápas 26. kola italské ligy s Laziem Řím a vyhráli 3:1. Dvěma góly a asistencí obrat zařídil útočník Álvaro Morata. Juventus nastoupil v základní sestavě bez Cristiana Ronalda, přesto se přiblížil na jediný bod druhému AC Milán.

První gól dali Římané, poté co se ve 14. minutě prosadil Joaquín Correa. Ještě do koncem první půle ale Morata posunul míč Adrienu Rabiotovi do pokutového území a francouzský záložník vystřelil pod břevno. Po změně stran už to byl sám Morata, kdo zakončoval útoky Juventusu. Nejprve se v 57. minutě prosadil z rychlého protiútoku a po chvíli potvrdil výhru proměněnou penaltou.

Moratu pak na závěrečných 20 minut vystřídal Ronaldo, hvězdný Portugalec ale sérii tří zápasů, ve kterých pokaždé skóroval a celkem dal čtyři branky, nestihl prodloužit.

Juventus v lize zvítězil dvakrát po sobě poprvé od přelomu ledna a února. Lazio v poslední době ztrácí, tři z posledních čtyř ligových duelů prohrálo a patří mu sedmé místo.

Sobotní zápasy 26. kola: Spezia - Benevento 1:1 (71. Verdi - 24. Gaich), Udine - Sassuolo 2:0 (42. Llorente, 90.+2 Pereyra), Juventus Turín - Lazio Řím 3:1 (57. a 60. z pen. Morata, 39. Rabiot - 14. Correa).