ZASE TEN RAÚL. Španělská legenda slaví v dresu Schalke gól do sítě Brém,

ZASE TEN RAÚL. Španělská legenda slaví v dresu Schalke gól do sítě Brém, gratuluje mu spoluhráč Jurado (vpravo). | foto: Reuters

Schalke vyslalo do Plzně varování, Pekhart a Hubník se blýskli gólem

• 35
Nedostali jste lehkého soupeře, vyslali do Plzně varování fotbalisté Schalke. Ti pouhý den po losování prvního kola vyřazovací části Evropské ligy rozstříleli v posledním podzimním kole německé ligy Brémy 5:0. V dalších zápasech se dařilo Čechům: vstřelenými góly se blýskli Tomáš Pekhart a Roman Hubník.

Zimní přestávku stráví na prvním místě Bayern Mnichov. Ten potvrdili roli favorita vítězstvím 3:0 nad Kolínem nad Rýnem, i když hrál hodinu jen v deseti.

Ve 33. minutě totiž přišel o francouzského záložníka Francka Ribéryho, který po hádce s Portugalcem Serenem neudržel nervy a chytil ho pod krkem.

Po nervózním prvním poločase dostal vyprodanou Allianz Arenu do varu ve 48. minutě kanonýr Mario Gómez, který vstřelil v sezoně už šestnáctý ligový gól. Takový příděl předvedl za podzimní část německé soutěže naposledy v roce 2003 Ailton z Brazílie.

Vedení bavorského lídra zvýšil po hodině hry Alaba a těsně před koncem přidal třetí gól Kross.

RADOST. Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavují gól.

S vedoucím týmem tabulky drží krok Borussia Dortmund. Ta vyhrála 4:1 na hřišti Freiburgu. Dvěma góly se na tom podílel Robert Lewandowski, vítězství pojistili Ilkay Gundogan a Kevin Grosskreutz.

Freiburg se držel jen do přestávky. Těsně před ní rozhodčí uznal Dortmundu gól, přestože pomezní sudí signalizoval ofsajd. Ve druhém poločase už úřadující německý šampion utkání ovládl.

V dresu poraženého týmu odehrál celý zápas stoper Pavel Krmaš, jenž byl kapitánem Freiburgu.

PRVNÍ TREFA. Robert Lewandowski (uprostřed) oslavuje ze spoluhráči z Borussie Dortmund svůj gól, jímž otevřel skóre utkání s Freiburgem.

Stejně bodů jako Dortmund má i Schalke, které tentorkrát rozstřílelo Brémy 5:0. Hattrickem se blýskl útočník Raúl. Na jeho zásahy navázali řecký obránce Kyriakos Papadopulos a nizozemský útočník Klaas-Jan Huntelaar

V dresu Schalke chyběl záložník Jan Morávek, který si obnovil zranění stehenního svalu.

Nizozemský trenér vítězů Huub Stevens do utkání poslal tuto sestavu: Unnerstall - Höwedes, Papadopulos, Matip, Fuchs - Höger, Jones, Jurado (74. Baumjohann) - Huntelaar (77. Marica), Raúl, Pukki (57. Draxler).

Norimberk porazil 3:0 Leverkusen, který tak ztrácí na čelo tabulky. Na vítězství se gólem v 73. minutě podílel český útočník Tomáš Pekhart. Svůj premiérový půlrok v bundeslize zakončil se čtyřmi zásahy.

Už v prvním poločase se prosadili záložníci Norimberku Daniel Didavi a Jens Hegeler.

Leverkusen, za který odehrál první poločas další český reprezentant Michal Kadlec, ukončil šestizápasovou ligovou sérii bez porážky.

Z českých zástupců se trefil ještě obránce Roman Hubník, který se dočkal prvního letošního zásahu. V první minutě nastavení se trefil do sítě Hoffenheimu. Hertha tak remizovala 1:1.

Wolfsburg se záložníkem Janem Polákem v základní sestavě porazil 1:0 Stuttgart.

Hamburk s Jaroslavem Drobným v brance a Davidem Jarolímem na lavičce remizoval 1:1 s dalším nováčkem Augsburgem.

Mönchengladbach porazil Mohuč 1:0 a na čtvrtém místě v závěru podzimní části bundesligy udržel krok s vedoucími týmy.

Český reprezentant Zdeněk Pospěch za Mohuč nastoupil v základní sestavě a hlavně ve druhé půli několika výpady připravil nebezpečné situace před brankou favorita. Ten v té době už ovšem vedl 1:0, záložník Patrick Herrmann vstřelil jediný gól zápasu už v páté minutě. V závěru se Pospěch dlouho zvedal z tvrdého hlavičkového souboje s Juanem Arangem, zápas ale dokončil.

Výsledky 17. kola: Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 3:0 (48. Gómez, 62. Alaba, 88. Kroos), Freiburg - Dortmund 1:4 (34. Rosenthal - 7. a 70. Lewandowski, 59. Grosskreutz, 44. Gündogan), Hamburk - Augsburg 1:1 (66. Guerrero - 63. Oehrl), Hoffenheim - Hertha Berlín 1:1 (21. Salihovič - 90.+1 Hubník), Leverkusen - Norimberk 0:3 (8. Didavi, 22. Hegeler, 73. Pekhart), Wolfsburg - Stuttgart 1:0 (74. Polter), Schalke - Brémy 5:0 (16., 20. a 63. Raúl, 67. Papadopulos,70. Huntelaar), Kaiserslautern - Hannover 1:1 (68. Nemec - 13. Abdellaoue), Mönchengladbach - Mohuč 1:0 (5. Herrmann).