Ruský útočník Arťom Dzjuba  ze Zenitu Petrohrad se raduje z gólu v utkání Ligy...

Ruský útočník Arťom Dzjuba ze Zenitu Petrohrad se raduje z gólu v utkání Ligy mistrů proti Benfice. | foto: AP

Petrohrad má po vydřené výhře na dosah obhajobu. Komličenko se trefil

• 0
Gólem v nastavení zvítězili fotbalisté Petrohradu v ruské lize nad Tambovem 2:1 a svůj náskok v čele tabulky zvýšili na jedenáct bodů. V neděli si mohou už čtyři kola před koncem soutěže zajistit obhajobu titulu.

Zenit poslal do vedení na konci prvního poločasu íránský útočník Sardár Azmún, ale těsný náskok hosté v závěru ztratili. Čtrnáctý Tambov, jenž bojuje o záchranu, vyrovnal z penalty, kterou v 88. minutě proměnil Valerij Čuperka. Výhru favorita zařídil v první nastavené minutě střídající argentinský záložník Emiliano Rigoni.

Petrohrad si může zajistit titul v neděli výhrou nad třetím Krasnodarem, pokud zároveň druhý Lokomotiv Moskva o den dříve ztratí body se Soči.

Bývalý mladoboleslavský útočník Nikolaj Komličenko dal svůj druhý gól po lednovém přestupu do Dynama Moskva. Nejlepší střelec minulého ročníku české ligy poslal svůj tým v Soči v 57. minutě do vedení z penalty. Hosté hráli od 73. minuty v deseti a soupeř toho v nastavení využil, když rovněž z pokutového kopu vyrovnal na 1:1 Alexandr Kokorin.

Dokonce v jedenácté minutě nastaveného času kopal penaltu Rostov v duelu s Krasnodarem a díky trefě Ivelina Popova vybojoval remízu 1:1. Krasnodaru ztráta bodů zkomplikovala boj o přímý postup do Ligy mistrů, na druhý Lokomotiv Moskva ztrácí tři body.

Ruská liga - 25. kolo: Ufa - Kazaň 0:0, Tambov - Petrohrad 1:2, Tula - Groznyj 1:3, FK Rostov - FK Krasnodar 1:1, Soči - Dynamo Moskva 1:1.