JSME NEJLEPŠÍ! Fotbalisté Barcelony se radují z Abidalova (druhý zprava)

JSME NEJLEPŠÍ! Fotbalisté Barcelony se radují z Abidalova (druhý zprava) vítězného gólu v utkání proti Realu Madrid. | foto: Reuters

Real opět vedl, na Barcelonu však nestačil ani ve Španělském poháru

• 257
Podobně smutný průběh souboje s Barcelonou jako minulý měsíc zažili fotbalisté Realu Madrid. V úvodním utkání čtvrtfinále Španělského poháru se ujali brzy vedení, ale Barcelona dokázala v Madridu stejně jako v ligovém duelu nepříznivé skóre otočit. Do odvety na svém stadionu jdou Katalánci s náskokem 2:1.

Na přesný zásah Cristiana Ronalda z úvodu zápasu odpověděli ve druhém poločase barcelonští obránci Carles Puyol a Eric Abidal. I v osmém vzájemném souboji během jednoho roku se tak ukázalo, že se Realu Madrid proti Barceloně v posledních letech nedaří.

Královský klub do něj šel s velmi nepříznivou bilancí: z posledních dvanácti vzájemných zápasů se radoval z vítězství pouze jednou, přičemž osmkrát prohrál. Na madridském stadionu Santiaga Bernabéua pak nepokořil svého rivala ani jednou z posledních šesti pokusů.

CO VY NA TO? Cristiano Ronaldo (vpravo) z Realu Madrid má velký důvod k
SMUTNÝ LEO. Do šatny šli fotbalisté Barcelony včetně Lionela Messiho za
SESTŘELIL JSEM JE! Barcelonský bek Eric Abidal (vpravo) oslavuje vítězný gól v
UŽ ZASE? Cristiano Ronaldo sice poslal Real Madrid do vedení, Barcelona však i

PROHOZENÉ EMOCE. Po poločase byl spokojenější Real Madrid, nakonec se radovala Barcelona.

Oba týmy nastoupily do slavného El Clásika, jak se těmto soubojům dvou španělských obrů říká, v takřka nejsilnějších sestavách. V úvodních deseti minutách to ovšem nebylo příliš znát.

Nudný úvod přesycený opatrností a taktizováním narušil až v 11. minutě domácí útočník Cristiano Ronaldo, zato pořádně. Při bleskurychlém protiútoku si naběhl na Benzemův pas, zmátl obránce Piquého a střelou ze strany poslal míč do sítě mezi nohama brankáře Josého Manuela Pinty.

Šestatřicetiletý gólman dostal v pohárovém utkání přednost před brankářskou jedničkou Valdésem, svým nejistým zákrokem ale moc nepřesvědčil.

Spoluhráči však jeho zaváhání dostatečně napravili. Po inkasovaném gólu totiž Barcelona přestala vyčkávat a pustila se do soupeře na plné obrátky. Po pěti minutách od Ronaldova gólu hlavičkoval Sánchez do břevna, po něm stříleli nebezpečně také Messi a Iniesta.

Vyrovnání se ale hosté dočkali až po přestávce - ve 48. minutě nechal Pepe při rohovém kopu hlavičkovat zcela samotného stopera Carlese Puyola, jenž se zblízka nemýlil.

A Barcelona pokračovala. Naprosto ovládla statistiky držení míče a střel na bránu, ale především vstřelila vítězný gól.

Další tyč po ráně Iniesty hráče Realu Madrid ještě dostatečně nevarovala, a tak je v 77. minutě potrestal levý obránce Eric Abidal, který si nehlídán počkal na hranici ofsajdové linie na Messiho oblouček a bez potíží pokořil madridského brankáře Casillase.

Mužstvo trenéra Josého Mourinha, které Barcelonu naposledy porazilo loni ve finále Španělského poháru (v prodloužení), se tak proti výběru Pepa Guardioly trápí dál. Na výhru v normální hrací době čeká od května 2008.

Pokusí se o ni ve čtvrtfinálové odvetě, která se odehraje na stadionu Camp Nou příští středu. K postupu potřebuje zvítězit a zároveň vstřelit nejméně dvě branky, což se mu na hřišti Barcelony naposledy povedlo v roce 2003.

Čtvrtfinále Španělského poháru - první zápasy:
Real Madrid - Barcelona 1:2
(11. Ronaldo - 48. Puyol, 77. Abidal), Bilbao - Mallorca 2:0 (35. Llorente, 59. Muniain).