Real Madrid si náramně zastřílel

• 1
Madrid - Real Madrid se vzpíná kralujícímu rivalovi. Zidane, Raúl a spol. vyhráli počtvrté za sebou a upevnili si druhé místo v tabulce. Barcelona vede o čtyři body, protože v posledním utkání 11. kola prohrála v Seville Betisu 1:2. Katalánci inkasovali dva góly v rozmezí dvaceti minut druhého poločasu, a třebaže Gerard bleskově snížil, na body lídr soutěže nedosáhl.

Real Madrid vyhrál počtvrté za sebou a tentokrát to stálo za to. Šestibrankovou kanonádou do sítě Albacete jeho hvězdy alespoň částečně splatily 73 tisícům fanoušků v ochozech útrapy, které s nimi museli prožívat na začátku sezony.

Dvakrát se trefil Ronaldo a společně s dalšími esy se zasloužil o zdaleka nejvyšší výhru Realu v sezoně.

V 11. kole skončila série Villarrealu pěti zápasů bez porážky. Utnulo ji Bilbao díky dvěma gólům útočníka Urzaíze, který zápas rozhodl během sedmi minut po přestávce.

Hostům se už jen podařilo snížit a závěrečnou snahu alespoň o vyrovnání jim zmařil Argentinec Battaglia svým vyloučením. Zápas téměř o čtvrthodinu protáhl výpadek osvětlení.

Elitních týmů z popředí tabulky se snaží držet Espaňol, který porazil Santander 2:1. Vítězný gól dal deset minut před koncem Maxi z penalty, ale pak svůj tým trochu přivedl do úzkých, když dostal druhou žlutou kartu.

Hector Cúper se při své návratu na Mallorku uvedl domácí remízou 1:1 s Atlétikem Madrid a jeho nový tým v lize klesl na poslední místo. Gól jeho svěřencům dal parádní střelou z přímého kopu z 25 metrů do horního růžku Juan Arango, bod domácím zajistil šest minut před koncem hlavou Gonzalo Colsa.

Fotbalisté La Coruni porazili v sobotním zápasu španělské ligy Levante 1:0 a alespoň trochu si tak vylepšili náladu po nečekaném vyřazení ze Španělského poháru
a tápání v Lize mistrů. Jedinou branku do sítě nováčka, který je v tabulce nečekaně čtvrtý, vstřelil krátce po přestávce Diego Tristán z opakované penalty.

Valencijský klub, který vede německý trenér Bernd Schuster, si přitom na počátku zápasu vytvořil proti favorizovanému soupeři převahu, gólově ji ale nevyjádřil. Na druhé straně kopal v 56. minutě Tristán po faulu na Cesara penaltu, ale kvůli předčasnému vběhnutí spoluhráče Munitise do šestnáctky si ji musel zopakovat.

I podruhé však uspěl a La Coruňa se zásluhou tříbodového zisku posunula z druhé poloviny tabulky na osmé místo.

Zápas Numancie proti FC Sevilla rozhodl nevídaným gólem z poslední minuty Antonio. Ten napálil zhruba ze sedmdesáti metrů míč, jenž přeskočil gólmana hostí Suareze a k překvapení všech skončil v brance. "O takovém gólu jsem snil celý život," řekl
Antonio po kuriózní trefě, kterou stanovil výsledek zápasu na
2:1.

Výsledky 11. kola:
Real Madrid - Albacete 6:1 (3. a 90. Ronaldo, 29. Zidane, 32. Raúl, 49. Samuel, 89. Owen - 15. Francisco)
Mallorca - Atlético Madrid 1:1 (29. Arango - 84. Colsa)
Espaňol - Santander 2:1 (11. Dani, 80. Maxi z pen. - 55. Guerrero)
Getafe - Málaga 1:0 (47. Gallardo)
Numancia - FC Sevilla 2:1 (82. Osorio, 90. Antonio - 62. Aranda)
Osasuna Pamplona - San Sebastian 1:0 (67. Moráles)
Valencie - Zaragoza 0:0
Bilbao - Villarreal 2:1 (46. a 51. Urzaíz - 60. José Mari)
La Coruňa - Levante 1:0 (56. Tristán z pen.)
Betis Sevilla - Barcelona 2:1 (49. Edu, 69. Oliveira - 71. Gerard).

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Italský útočník Bernardo Corradi z Valencie se snaží projít přes ležícího Paraguayce Cesara Toleda ze Zaragozy v utkání španělské ligy