Zaragoza - Barcelona: Ronaldinho v akci

Zaragoza - Barcelona: Ronaldinho v akci - Ronaldinho z Barcelony si pohrává s Leo Ponzioema Alvaro Luizem (vpravo) ze Zaragozy v utkání španělské ligy. | foto: Albert Gea, Reuters

Pronásledovatelé Barcelony ztráceli body

• 2
Madrid - Fotbalisté Barcelony po triumfu v lize mistrů na Chelsea nezklamali ani ve španělské lize. V utkání 25. kola vyhráli v Zaragoze a oplatili jí vyřazení ze Španělského poháru. Navíc zvýšili v čele tabulky náskok, druhá Valencie doma zaváhala s Getafe (1:1) a Real Madrid prohrál na hřišti dosud předposlední Mallorky.

Hosté z Barcelony rozhodli zápas až v závěrečné čtvrthodině: po vyloučení záložníka Celadese za vyražení míče z branky rukou proměnil Ronaldinho penaltu a zakrátko přidal druhý gól Henrik Larsson.

V druhém poločase rozhodčí zápas přerušil, protože domácí fandové rasisticky uráželi barcelonského útočníka Samuela Eto'a a ten hrozil, že z hřiště odejde.

Poté, co sudí diváky důrazně varoval, se kamerunský reprezentant nechal přesvědčit, aby v utkání pokračoval. Právě on pak přihrál Larssonovi na druhý gól.

Překvapila remíza druhé Valencie doma s Getafe.

Ještě větší senzací je porážku Realu Madrid na hřišti dosud předposlední Mallorky.
Favorizovaní hosté od 32. minuty vedli zásluhou obránce Ramose, ale krátce po přestávce soupeř po faulu stejného hráče z penalty vyrovnal.

V 80. minutě rozhodl o vítězství Mallorky v hustém dešti Arango. Mallorca tak vyhrála i druhý zápas pod vedením nového trenéra Gregoria Manzana.

Real navzdory své porážce alespoň udržel třetí pozici, protože Pamplona podlehla doma La Coruni 1:2 a zůstala čtvrtá s dvoubodovou ztrátou na madridský tým.

S novým koučem Pepem Murciou vyhrálo Atlético Madrid už šestý zápas za sebou, tentokrát rozstřílelo Málagu 5:0, navíc si ještě dovolili pohrdnout penaltou, kterou na konci prvního poločasu neproměnil Mateja Kežman.

Hosty připravil na debakl kapitán Atlétika Fernando Torres, který dvakrát skóroval během úvodních pěti minut.

Do poločasu výšil vedení Maxi, další gól přidal po změně stran náhradník Juan Valera střelou do šibenice. Hosty potkala další rána po yloučení Dudy a Valera v nastaveném čase oslabeného soupeře dorazil.

Po výbuchu ve čtvrtečním Poháru UEFA se Schalke fotbalisté Espaňolu Barcelona deklasovali FC Sevillu 5:0. Hlavní zásluhu na vysoké výhře měl útočník Luis García, který si připsal hattrick za pouhých třináct minut.

Sevilla po debaklu přišla o páté místo, na němž ji vystřídala Celta Vigo, která porazila Cádiz 2:0.

Výsledky 25. kola
Atlético Madrid - Málaga 5:0 (3. a 5. Torres, 67. a 90+1. Valera, 39. Maxi)
Zaragoza - Barcelona 0:2 (80. Ronaldinho z pen., 82. Larsson)
Bilbao - Villarreal 1:1 (41. Aduritz - 44. Forlán)
Vigo - Cádiz 2:0 (37. Contreras, 73. Silva)
Alavés - Santander 2:2 (20. Nene, 34. Aloisi - 27. Pinilla z pen., 72. Dalmat)
Espaňol - FC Sevilla 5:0 (54., 56. a 67. z pen. García, 5. Fredson, 47. Zabaleta)
Betis Sevilla - San Sebastian 1:0 (32. Dani)
Valencie - Getafe 1:1 (77. Navarro - 88. Nano)
Mallorca - Rael Madrid 2:1 (53. Pisculichi z pen., 80. Angaro - 32. Ramos)
Pamplona - La Coruňa 1:2 (41. Romeo - 51. Gonzalez, 72. Tristán)