Prešov sesadil Ružomberok ze třetího místa

Bratislva - Prešovští fotbalisté, které vede trenér Jindřich Dejmal, překvapivě porazili ve 30 kole slovenské ligy Ružomberok 2:0 a sesadili jej ze třetího místa. Prešov si o jednu pozici polepšil a je osmý. Už v pátek prohrála vedoucí Žilina v Bratislavě se Slovanem 1:2, ale to jen snížilo její náskok Púchov porazil Inter Bratislava 1:0 a odčinil středeční prohru ve finále Slovenského poháru s druholigovým Sencem. Jediný gól dal v 68. minutě hlavou Bugala. V brance Púchova udržel čisté konto český gólman Tomáš Bernady.

Nováček z Dubnice dokázal uhrát vyrovnanou partii s Duklou Trenčín. Domácí prohrávali od osmé minuty po vlastním gólu obránce Haneka, ale po změně stran vyrovnal střelou k levé tyči záložník Suchý. Hosté zbytek zápasu dobře bránili a Dubnica nevyužila početní převahu, kterou měla od 77. minuty po vyloučení obránce Svrčeka.

Poslední tým ligy 1. FC Košice remizoval v na hřišti Artmedie Petržalka. Domácím hráčům získal v 16. minutě vedení Argentinec Ratl, jenž po Maixnerově přihrávce
překonal českého brankáře Kobra. Hosté dokázali ve druhém poločase vyrovnat díky Urbanovi.

Výsledky 30. kola: Púchov - Inter Bratislava 1:0 (68. Bugala), Prešov - Ružomberok 2:0 (7. Šlahor, 27. Adam), Dubnica - Trenčín 1:1 (51. Greguška - 8. vlastní Hanek), Slovan Bratislava - Žilina 2:1 (39. a 43. Vittek - 38. Mintál), Petržalka - 1. FC Košice 1:1 (16. Ratl - 54. Urban)

1. Žilina              30 18 6 6 52:29 60
2. Púchov           30 14 8 8 38:27 50
3. Inter               30 13 8 9 45:32 47
4. Ružomberok   30 13 8 9 41:31 47
5. Slovan            30 12 8 10 34:31 44
6. Trenčín           30 12 8 10 39:40 44
7. Petržalka        30 10 12 8 45:35 42
8. Prešov           30 7 6 17 30:54 27