Tomáš Souček (vlevo) a Vladimír Coufal (druhý zprava) se radují se spoluhráči z...

Tomáš Souček (vlevo) a Vladimír Coufal (druhý zprava) se radují se spoluhráči z West Hamu z gólu v zápase s Aston Villou. | foto: AP

West Ham se Součkem a Coufalem je už pátý, Leicester padl s Fulhamem

• 66
Fotbalisté West Hamu s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě zdolali Aston Villu 2:1 a v tabulce Premier League jsou už pátí. Leicester nečekaně prohrál s Fulhamem 1:2 a nevyužil šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Tottenham. Zůstal čtvrtý, Fulham se naopak díky vítězství dostal ze sestupové zóny na 17. příčku.

West Ham měl výborný nástup do obou poločasů a pokaždé hned v úvodu skóroval. Hosté mohli ve druhé půli dvakrát vyrovnat, nakonec ale druhé porážce v řadě nezabránili.

Smolařem zápasu se stal Ollie Watkins. Nejprve v 74. minutě neproměnil pokutový kop, v nastavení sice míč do sítě dostal, videorozhodčí ale branku kvůli ofsajdu neuznal.

Fulham zaskočil favorita po půlhodině hry, kdy se trefil Ademola Lookman. O osm minut později zvýšil Ivan Cavaleiro, který proměnil po konzultaci s videem nařízenou penaltu. Fulham vedl v poločase alespoň o dva góly na hřišti soupeře poprvé od dubna 2012 a stejně jako tehdy v Boltonu (3:0) i tentokrát zápas dotáhl k vítězství.

Za domácí snížil až v 86. minutě Harvey Barnes a Leicester už ani přes závěrečný nápor nedokázal zachránit alespoň remízu.

Výsledky 10. kola: Leicester - Fulham 1:2 (86. Barnes - 30. Lookman, 38. Cavaleiro z pen.), West Ham United - Aston Villa 2:1 (2. Ogbonna, 46. Bowen - 25. Grealish).