Gólová oslava hráčů Chelsea v utkání proti Southamptonu. | foto: Reuters

Chelsea tentokrát nezaváhala, doma zdolala Southampton

• 8
Zase jsou o něco blíž k titulu. Fotbalisté Chelsea zvládli zápas 34. kola anglické ligy a na domácím hřišti zdolali Southampton 4:2. Soutěž vedou o sedm bodů před Tottenhamem, který má o zápas méně - ve středu hraje na půdě Crystal Palace.

Chelsea nedokázala ani v jedenáctém zápase za sebou udržet čisté konto, tentokrát ji ale podrželi útočníci. Delší sérii měla naposledy v prosinci 1996, kdy neodehrála s nulou 13 utkání v řadě.

Eden Hazard se odvděčil za návrat do základní sestavy v 5. minutě, kdy poslal domácí svým 15. gólem v sezoně do vedení. Za necelých dvacet minut ale vyrovnal bývalý záložník Chelsea Oriol Romeu, jenž se trefil po více než roce. Do prázdné brány doklepl míč, který předtím vyrazil Thibaut Curtois.

Ještě před koncem poločasu poslal domácí znovu do vedení po rohu další navrátilec do základní jedenáctky Gary Cahill, jenž o víkendu v úspěšném semifinále Anglického poháru chyběl kvůli žaludečním problémům.

Po přestávce se pak prosadil i Diego Costa, který v poháru proti Tottenhamu stejně jako Hazard jen střídal a po sedmizápasovém půstu si připsal jubilejní 50. gól v Premier League. Těsně před koncem pak načal další padesátku brankou na 4:1. Hosté dokázali v nastavení už jen snížit po trefě Ryana Bertranda.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo: Chelsea - Southampton 4:2(53. a 89. Costa, 5. Hazard, 45.+1 Cahill - 24. Romeu, 90.+4 Bertrand).