Dominic Calvert-Lewin (vlevo) střílí gól Evertonu v zápase proti Arsenalu.

Dominic Calvert-Lewin (vlevo) střílí gól Evertonu v zápase proti Arsenalu. | foto: Reuters

Arsenal potřeboval tři góly, Manchester United jasně zdolal Watford

• 2
Arsenal odehrál bláznivý zápas proti Evertonu, prohrával, vedl, soupeř vyrovnal a nakonec se londýnský klub v 27. kole Premier League radoval z výhry 3:2. Manchester United porazil předposlední Watford 3:0 a na čtvrtou Chelsea z páté pozice ztrácí tři body. Stejným výsledkem si Wolverhamtpon poradil s posledním Norwichem.

Everton poslal do vedení po 49 vteřinách výstavními „nůžkami“ Dominic Calvert-Lewin.

Arsenal inkasoval v úvodní minutě podruhé v dějinách Premier League a poprvé od srpna 2007. Edward Nketiah a Pierre-Emerick Aubameyang však během šesti minut obrátili skóre na stranu londýnského celku. Ve čtvrté minutě nastavení první půle srovnal Richarlison.

Po necelé půlminutě druhého dějství rozhodl o vítězství domácích Aubameyang. Teprve potřetí v historii soutěže se stalo, že by v prvních minutách obou poločasů padl gól.

Arsenal neprohrál v lize už posedmé v řadě a celkově v desátém soutěžním duelu po sobě.

Manchester United minule vyhrál na Chelsea a doma zlepšenou formu potvrdil. Posunul se tak na pátou příčku právě za londýnský klub. Ten v sobotu v přímém souboji o čtvrtou příčku v městském derby porazil Tottenham.

Manchester poslal do vedení tři minuty před koncem úvodního poločasu z penalty Fernandes. Portugalský záložník po lednovém přestupu ze Sportingu Lisabon skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání za United poprvé. V součtu s působením ve Sportingu proměnil 13. penaltu za sebou.

„Je rychlejší, než vypadá. Jsem nadšený, že ho mám v týmu. Okamžitě mužstvo oživi,“ prohlásil o Fernandesovi pro BBC trenér Ole Gunnar Solskjaer.

Po přestávce Watford srovnal, video ale odhalilo, že brance předcházela ruka. Domácí drama nepřipustili a Anthony Martial a Mason Greenwood pohlednými góly diváky na Old Trafford uklidnili.

K triumfu Wolverhamptonu přispěl dvěma trefami v prvním poločase Diogo Jota, který ve čtvrtek v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy vsítil Espaňolu Barcelonu hattrick. Po přestávce se prosadil Raúl Jiménez.

Podvečerní duel Arsenalu s Evertonem je soubojem o desátou příčku, která momentálně patří klubu z Liverpoolu.

Výsledky 27. kola: Manchester United - Watford 3:0 (42. Fernandes z pen., 58. Martial, 75. Greenwood), Wolverhampton - Norwich 3:0 (19. a 30. Jota, 49. Jiménez), Arsenal - Everton 3:2 (33. a 46. Aubameyang, 27. Nketiah - 1. Calvert-Lewin, 45.+4 Richarlison).