Matěj Vydra (vpravo) z Burnley střílí na branku Bournemouthu.

Matěj Vydra (vpravo) z Burnley střílí na branku Bournemouthu. | foto: Reuters

Vydra podruhé za sebou skóroval, Mourinho na Chelsea neuspěl

• 10
Český fotbalista Matěj Vydra podruhé za sebou skóroval v Premier League a Burnley znovu pomohl k vítězství. Jeho tým zdolal doma Bournemouth 3:0. Anglie jinak žila přímými souboji o druhé a čtvrté místo. Manchester City vyhrál v Leicesteru a Chelsea zdolala Tottenham.

Vydra skóroval v minulém zápase jako střídající hráč v Southamptonu (2:1) a tentokrát mu kouč Sean Dyche dal šanci v základní sestavě.

Český útočník se za důvěru odvděčil krátce po poločase, dal zase krásný gól. Z levé strany postupoval na bránu, ve vápně se zasekávačkou vyhnul skluzu obránce a pálil nad padajícího brankáře.

Krátce poté proměnil Rodriguéz pokutový kop a v závěru McNeil upravil na 3:0.

Obhájce trofeje Manchester City udělal důležitý krok k druhé příčce tabulky, když porazil třetí Leicester na jeho hřišti. Jediným střelcem utkání byl deset minut před koncem Gabriel Jesus.

Brazilský útočník dostal chytrou přihrávku od Mahríze, někdejší hvězdy Leicesteru, a z pravé strany zblízka překonal Schmeichela. Dánský gólman se blýskl v 62. minutě, když zlikvidoval Agüerovi pokutový kop. Ten sudí odpískal za ruku. Mezi druhým a třetím týmem je momentálně sedmibodový rozdíl.

José Mourinho se vrátil na Stamford Bridge, kde strávil celkem téměř šest let a sbíral trofeje. Tentokrát dorazil s Tottenhamem, v londýnském derby však neuspěl, jeho tým prohrál 1:2 a manko na čtvrtou příčku vzrostlo na čtyři body.

Chelsea vedla od 15. minuty díky brance Girouda. Byl to kuriózní situace. Francouzského útočníka nejdřív vychytal jeho krajan v bráně soupeře Lloris. Dorážku napálil Barkley do břevna, odražený míč si zpracoval Giroud a na jeho ránu k bližší tyči už Lloris nedosáhl.

Krátce po půli utěšenou přízemní střelou z 20 metrů přesně k tyči zvýšil Alonso. Chelsea duel kontrolovala, přesto z toho ještě bylo chvíli drama. Minutu před koncem si přihrávku Lamely z levé strany vápně nešťastně srazil do vlastní sítě stoper Rüdiger. V pětiminutovém nastavení už Chelsea vedení uhájila. A soupeři utekla na čtyři body.

Výsledky 27. kola: Chelsea - Tottenham 2:1 (15. Giroud, 48. Marcos Alonso - 89. Rüdiger vlastní), Crystal Palace - Newcastle 1:0 (44. Van Aanholt) , Southampton - Aston Villa 2:0 (8. Long, 90.+5 Armstrong), Sheffield United - Brighton 1:1 (26. Stevens - 30. Maupay), Burnley - Bournemouth 3:0 (53. Vydra, 60. z pen. Rodriguez, 88. McNeil), Leicester - Manchester City 0:1 (80. Gabriel Jesus).

20.Norwich26461624:4818

Leicester City - Manchester City 0:1 (0:0)

Branky: 80. Jesus. Rozhodčí: Tierney – Beswick, Hatzidakis. Diváci: 32 068.

Leicester City Schmeichel (C) – Söyüncü, J. Evans, Fuchs (90+2. Ayoze Pérez) – R. Pereira, Maddison, Tielemans, Praet (85. James), Chilwell – Iheanacho (46. H. Barnes), Vardy.

Manchester City Ederson – Walker, Fernandinho (C), Laporte (58. Otamendi), B. Mendy – Rodri – Mahríz, Gündoğan, De Bruyne, B. Silva – Agüero (77. Jesus).

Přejít na on-line reportáž

Chelsea FC - Tottenham Hotspur 2:1 (1:0)

Branky: 15. Giroud, 48. M. Alonso - 89. Rüdiger. Rozhodčí: Michael Oliver – Stuart Burt, Simon Bennett. ŽK:65. Christensen - 23. Winks, 81. Lo Celso. Diváci: 40 608.

Chelsea FC Caballero – Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger – R. James, Kovačić, Jorginho, M. Alonso – Barkley (77. Willian), Mount – Giroud (71. T. Abraham).

Tottenham Hotspur Lloris (C) – Alderweireld (78. Aurier), D. Sánchez, Vertonghen – Tanganga, NDombèlé (63. Lamela), Winks, Lo Celso, B. Davies – Bergwijn (78. Alli), Lucas Moura.

Crystal Palace FC - Newcastle United 1:0 (1:0)

Branky: 44. van Aanholt. Rozhodčí: Bankes – Hussin, Lennard. ŽK:14. James McCarthy, 74. McArthur - 21. Bentaleb, 32. Almirón, 39. Lascelles, 83. Ritchie, 88. Joelinton, 90+6. S. Longstaff. ČK:90+5. Lazaro.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Dann, Cahill, van Aanholt – Kouyaté (90. Riedewald), McArthur, James McCarthy – J. Ayew, Ch. Benteke (89. Tosun), Zaha.

Newcastle United Dúbravka – Lazaro, F. Fernández, Lascelles, Schär, Rose (71. Ritchie) – Almirón (71. Gayle), S. Longstaff, Bentaleb, Saint-Maximin – Joelinton.

Burnley FC - AFC Bournemouth 3:0 (0:0)

Branky: 53. Vydra, 61. Jay Rodriguez, 87. McNeil. Rozhodčí: Dean – Cann, Scholes. ŽK:64. Bardsley, 83. Lennon, 89. Hendrick, 90+4. Mee - 43. Francis, 90. A. Smith. Diváci: 18 227.

Burnley FC Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Hendrick, A. Westwood, Cork (90+1. Brownhill), McNeil (90+1. Brady) – Jay Rodriguez, Vydra (82. Lennon).

AFC Bournemouth Ramsdale – Stacey, Francis (C), S. Cook, A. Smith – Surman, Billing, Gosling (70. Fraser) – H. Wilson (74. Solanke), C. Wilson, J. King (70. Stanislas).

Southampton FC - Aston Villa FC 2:0 (1:0)

Branky: 8. S. Long, 90+5. Armstrong. Rozhodčí: Pawson – West, Hopton. ŽK:90+6. Armstrong - 45+4. Konsa, 72. Reina, 90. Guilbert, 90+6. Grealish. Diváci: 31 478.

Southampton FC A. McCarthy – Djenepo, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Smallbone (80. Romeu), Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C) – Ings (73. Obafemi), S. Long (73. Adams), Armstrong.

Aston Villa FC Reina – Hause, Mings, Konsa (59. Hourihane) – Guilbert, Nakamba (81. Bastón), Douglas Luiz, Targett – El Ghazi (28. Trézéguet), Samatta, Grealish (C).

Sheffield United FC - Brighton & Hove Albion FC 1:1 (1:1)

Branky: 26. Stevens - 30. Maupay. Rozhodčí: Scott. ŽK:10. Bissouma, 23. D. Pröpper.

Sheffield United FC D. Henderson – O'Connell, Egan, Basham – Stevens (46. Osborn), Fleck, Norwood, S. Berge (81. Lundstram), Baldock – Sharp (C) (74. McGoldrick), McBurnie.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Webster, Dunk (C), Duffy – Burn, D. Pröpper, Bissouma, Schelotto (75. Trossard) – Mooy, G. Murray (75. Connolly), Maupay (90. Bernardo).