Tomáš Souček po svém prvním zápase v anglické lize. Jeho West Ham remizoval s...

Tomáš Souček po svém prvním zápase v anglické lize. Jeho West Ham remizoval s Brightonem 3:3. | foto: Reuters

Souček poprvé za West Ham, jeho tým neudržel slibné vedení

• 154
Fotbalista Tomáš Souček má za sebou debut v Premier League. Za West Ham odehrál 85 minut, ale z vítězství v důležitém utkání proti Brightonu se neradoval. Hosté dotáhli dvougólové manko a získali bod za remízu 3:3. Suverénní Liverpool přidal další vítězství, v 25. kole už čtyřiadvacáté.

Souček ve středu přišel ze Slavie na půlroční hostování s opcí, v sobotu byl v základní sestavě.

Na první zápas v anglické lize asi s velkým našením vzpomínat nebude.

Výkon v prvním poločase byl sice nadějný, měl i jednu slibnou příležitost, ale po přestávce takřka vůbec nebyl vidět, už se mu tolik nedařilo. West Ham, který bojuje o záchranu,ztratil slibně rozjetý zápas.

„Souček i další navrátilci do základní sestavy si vedli výborně. Tomáš měl podle mého názoru i smůlu, ke gólu neměl daleko,“ uvedl trenér David Moyes pro klubový web.

Souček se West Hamu upsal v týdnu a z tribuny viděl porážku s Liverpoolem 0:2. Na sobotní důležitý duel proti Brightonu už byl připravený a nastoupil ve středu .zálohy vedle Rice a Noblea a z trojice záložníků byl po většinu zápasu tím nejofenzivnějším.

Tomáš Souček z West Hamu hlavičkuje v utkání proti Brightonu.

Souček mohl skórovat už v úvodu zápasu, jeho hlavičku ale skvěle vyrazil brankář Matthew Ryan. Domácí v prvním poločase dominovali a bývalý záložník Slavie se často dostával k míči i v okolí soupeřovy šestnáctky.

Ještě v 57. minutě vedl West Ham i díky dvěma parádním trefám Roberta Snodgrasse 3:1, pak ale začal být výrazně aktivnější soupeř a v závěrečné čtvrthodině skóre Brighton vyrovnal.

West Ham nevyhrál pátý zápas za sebou a po vítězství Bournemouthu 2:1 nad Aston Villou se propadl na sestupovou 18. příčku.

Liverpool se proti Southamptonu v prvním poločase neprosadil, po pauze dal ale čtyři branky, z toho dvě Muhammad Salah. Vyhrál posledních 20 domácích ligových zápasů a má v čele soutěže rekordní náskok. Žádný tým ještě nevedl Premier League o 22 bodů, nicméně Manchester City má nedělní utkání proti Tottenhamu k dobru.

V Leicesteru padly všechny čtyři branky až po přestávce. Skóre otevřel ve 46. minutě německý stoper Rüdiger, který si naskočil na rohový kop Masona Mounta a hlavou poslal Chelsea do vedení. Po osmi minutách vyrovnal Harvey Barnes, který dal poprvé v kariéře gól ve třech ligových zápasech po sobě.

V 64. minutě překonal brankáře Willyho Caballera domácí levý bek Ben Chilwell, poslední slovo ale měli „Blues“. Ze standardní situace znovu zafungovala spolupráce centrujícího Mounta a Rüdigera, jenž se podruhé v utkání prosadil hlavou.

Výsledky 25. kola: Leicester - Chelsea 2:2 (54. Barnes, 64. Chilwell - 46. a 71. Rüdiger), Crystal Palace - Sheffield United 0:1 (58. vlastní Guaíta), Liverpool - Southampton 4:0 (72. a 90. Salah, 47. Oxlade-Chamberlain, 60. Henderson), Newcastle - Norwich 0:0, Watford - Everton 2:3 (10. Masina, 42. Pereyra - 45.+1 a 45.+4 Mina, 90. Walcott), West Ham United - Brighton 3:3 (45. a 57. Snodgrass, 30. Diop - 47. vlastní Ogbonna, 75. Gross, 79. Murray), Manchester United - Wolverhampton 0:0.

Liverpool FC - Southampton FC 4:0 (0:0)

Branky: 47. Oxlade-Chamberlain, 60. J. Henderson, 72. M. Salah, 90. M. Salah. Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes. ŽK:65. Ward-Prowse, 89. J. Stephens.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum (81. Minamino), Fabinho, J. Henderson (C) (88. Lallana) – M. Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain (73. Keïta).

Southampton FC A. McCarthy – Ward-Prowse, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo (82. Boufal), Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – S. Long (69. Obafemi), Ings (70. Adams).

Přejít na on-line reportáž

West Ham United - Brighton & Hove Albion FC 3:3 (2:0)

Branky: 31. Diop, 45. Snodgrass, 57. Snodgrass - 47. Ogbonna, 75. Groß, 81. G. Murray. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett. ŽK:90. Ogbonna - 52. D. Stephens.

West Ham United Fabiański – Fredericks, Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice, T. Souček (85. Fornals), Noble (C) – Snodgrass (85. Lanzini), Antonio (74. Masuaku) – Haller.

Brighton & Hove Albion FC Ryan – Montoya (72. Schelotto), Webster, Dunk (C), Bernardo – D. Pröpper, D. Stephens – Groß, Mooy (72. March), Trossard – G. Murray.

AFC Bournemouth - Aston Villa FC 2:1 (2:0)

Branky: 37. Billing, 44. Aké - 70. Samatta. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:18. Lerma, 65. C. Wilson - 36. Mings, 43. Douglas Luiz, 90+1. Hause. ČK:51. Lerma.

AFC Bournemouth Ramsdale – A. Smith, Francis (C), Aké, Rico – Gosling, Lerma, Billing – H. Wilson, C. Wilson, Fraser.

Aston Villa FC Reina – Mings, Hause, Konsa (46. Engels) – Guilbert, Nakamba (80. Trézéguet), Douglas Luiz, Targett – El Ghazi (58. Davis), Samatta, Grealish (C).

Manchester United - Wolverhampton Wanderers 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Paul Tierney – Harry Lennard, Marc Perry. ŽK:55. B. Fernandes, 79. Lindelöf, 84. Shaw - 57. Neves, 71. Moutinho.

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw – Fred, Pereira (72. Greenwood) – Mata (88. Lingard), B. Fernandes, James (88. Dalot) – Martial.

Wolverhampton Wanderers Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Moutinho, Neves, J. Castro – Traoré (76. Podence), Jiménez (90+1. Dendoncker), Diogo Jota (70. Neto).

Leicester City - Chelsea FC 2:2 (0:0)

Branky: 54. H. Barnes, 64. Chilwell - 46. Rüdiger, 71. Rüdiger. Rozhodčí: Lee Mason – Simon Long, Mark Scholes. ŽK:61. Maddison, 90+3. J. Evans - 56. Jorginho, 76. Kovačić. Diváci: 32 186.

Leicester City Schmeichel (C) – R. Pereira, Söyüncü, J. Evans, Chilwell – Choudhury – Ayoze Pérez, Maddison, Tielemans (80. Praet), H. Barnes – Vardy (80. Iheanacho).

Chelsea FC Caballero – James, Christensen, Rüdiger, Azpilicueta (C) – Kanté, Jorginho (74. Kovačić), Mount – Hudson-Odoi, T. Abraham (83. Barkley), Pedro (74. Willian).

Newcastle United - Norwich City 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Atkinson – Hatzidakis, Smart. ŽK:52. Yedlin, 80. Bentaleb - 44. Cantwell.

Newcastle United Dúbravka – Yedlin (54. Lazaro), F. Fernández, Lascelles, Clark, Ritchie – Almirón, Bentaleb, Hayden (57. S. Longstaff), Saint-Maximin (79. Rose) – Joelinton.

Norwich City Krul – Aarons, Zimmermann, G. Hanley, Byram – Tettey (86. O. Hernández), McLean – Rupp (89. M. Vrančić), Duda, Cantwell (67. Buendía) – Pukki.

Crystal Palace FC - Sheffield United FC 0:1 (0:0)

Branky: 58. Guaita. Rozhodčí: Andy Madle – Neil Davies, Derek Eaton. :. ŽK:24. Tomkins, 68. Milivojević, 75. J. Ward - 19. Baldock, 69. Fleck.

Crystal Palace FC Guaita – J. Ward, Cahill, Tomkins, van Aanholt – McArthur (87. Kouyaté), Milivojević (C), James McCarthy (80. Meyer) – J. Ayew, Zaha – Ch. Benteke (78. Townsend).

Sheffield United FC D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge (68. Lundstram), Norwood, Fleck, Stevens – McBurnie (90+5. Osborn), Sharp (C) (65. Mousset).

Watford FC - Everton FC 2:3 (2:2)

Branky: 10. Masina, 42. Pereyra - 45+1. Y. Mina, 45+4. Y. Mina, 90. Walcott. Rozhodčí: Craig Pawson – Lee Betts, Richard West. ŽK:68. Masina, 78. Success - 58. Delph, 84. Y. Mina, 86. Holgate. ČK:71. Delph. Diváci: 21 229.

Watford FC Foster – Mariappa, Cathcart, Kabasele, Masina – Capoue, N. Chalobah (57. Welbeck) – Pereyra (75. Success), Doucouré, Deulofeu (82. Pussetto) – Deeney (C).

Everton FC Pickford – Sidibé, Holgate, Y. Mina, Digne – Walcott, Delph, G. Sigurdsson (C) (67. Schneiderlin), Iwobi (65. Kean) – Richarlison, Calvert-Lewin (73. M. Keane).