Góly Evanilsona a Jiméneze zajistily Bournemouthu do 33. minuty vedení 2:0, ale kapitán Liverpoolu Van Dijk před přestávkou snížil a Szoboszlai v 80. minutě vyrovnal po signálu z přímého kopu.
Svěřenci Arneho Slota se zdáli být na cestě k páté remíze v řadě v lize, ale Adli v páté nastavené minutě využil zmatku před hostující brankou a dotlačil míč za záda brankáře Alissona. Liverpool nevyhrál už pět kol a v neděli může přijít o čtvrté místo.
Nejlepšího ligového střelce Haalanda nahradil v sestavě City proti Wolverhamptonu Egypťan Marmúš, neboť norský kanonýr se naposledy prosadil 7. ledna do sítě Brightonu při remíze 1:1. Odvážný tah se Pepu Guardiolovi vyplatil už v šesté minutě, kdy navrátilec z mistrovství Afriky poslal City do vedení svým prvním gólem v tomto ročníku Premier League.
Vedení Manchesteru zdvojnásobil Semenyo, který před dvěma týdny přestoupil z Bournemouthu. Pro ghanského křídelníka to byla první ligová trefa v novém dresu. City stáhlo náskok vedoucího Arsenalu na čtyři body. Lídr v nedělním šlágru kola přivítá United. Wolves jsou na posledním místě tabulky 14 bodů od záchrany.
Za West Ham rozhodl Jarrod Bowen z penalty a s bilancí 63 gólů a 40 asistencí se stal nejproduktivnějším hráčem klubu v Premier League. Překonal bývalého spoluhráče Michaila Antonia.
West Ham poprvé od listopadu uspěl ve dvou ligových zápasech po sobě a přiblížil se příčkám zaručujícím záchranu na rozdíl dvou bodů. Sedmnáctý Nottingham má však k dobru nedělní zápas na hřišti Brentfordu.
Londýnský celek triumfoval díky povedenému prvnímu poločasu, v němž Sunderlandu nasázel tři branky. Skóre otevřel Summerville, o zvýšení se postarali nejlepší týmový střelec Bowen sedmou trefou v sezoně a Fernandes.
Hosté po přestávce zmírnili porážku hlavičkou Brobbeyho. Sunderland venku nezvítězil už posedmé v řadě a v neúplné tabulce mu patří devátá pozice s dvoubodovou ztrátou na pohárové příčky.
Tottenham remizoval na hřišti Burnley 2:2, nevyhrál už pět kol a je třináctý. Alespoň bod navíc musel hostům v 90. minutě zachraňovat kapitán Romero. Domácí remizovali ve třetím utkání po sobě a z předposledního ztrácejí na záchranu sedm bodů.
14. Summerville
28. Bowen
43. M. Fernandes
66. Brobbey
Aréola – Wan-Bissaka, Mavropanos, Todibo, Scarles (71. Diouf) – Bowen (C), Souček, M. Fernandes, Summerville (90+4. Kilman) – Felipe (71. C. Wilson) – Castellanos.
Roefs – Mukiele (84. O'Nien), Ballard, Alderete, Mandava (46. Cirkin) – Hume (C) (46. Diarra), Sadiki, Le Fée, Mundle (46. Talbi) – Mayenda (75. Isidor), Brobbey.
Kanté, Magassa, Potts, Walker-Peters, Ward-Prowse.
A. Patterson – Adingra, Geertruida, Rigg.
72. Castellanos, 90+1. M. Fernandes
30. Ballard, 35. Mandava, 80. Sadiki, 89. Diarra, 90+4. Isidor
Rozhodčí: Bramall – Hatzidakis, Dallison
Přejít na online reportáž72. Chukwueze
90+2. H. Wilson
28. Ayari
Leno – Castagne, Andersen (C), Cuenca, Robinson (59. Sessegnon) – Iwobi (88. J. King), Berge – H. Wilson, Smith Rowe (69. Cairney), Kevin (59. Chukwueze) – R. Jiménez.
Verbruggen – Kadıoğlu, van Hecke, Dunk (C), Boscagli – Baleba (81. Milner), Groß – Gómez (81. Minteh), Ayari, Mitoma – Welbeck (88. Kostoulas).
Lecomte – Bassey, Diop, Kusi-Asare, Reed.
Steele – Coppola, De Cuyper, Hinshelwood, Rutter, Veltman.
66. Berge
90+1. Kostoulas
Rozhodčí: Oliver – Burt, Beswick
Počet diváků: 27239
Přejít na online reportáž45. Tuanzebe
76. Foster
38. van de Ven
90. Romero
Dúbravka – Tuanzebe, Estève, Humphreys – Walker (C), Ugochukwu, Florentino (69. Laurent), Pires – Edwards (85. Medžbrí), Anthony – Broja (69. Foster).
Vicario – Danso (78. Tel), Romero (C) (90+5. Drăgușin), van de Ven – Porro (46. Udogie), Bissouma (78. A. Gray), Gallagher (85. Scarlett), Spence – Simons, Odobert – Solanke.
Weiß – Bruun Larsen, Tchaouna, Ekdal, Sonne, A. Barnes.
Kinský – Kolo Muani, Byfield, Williams-Barnett.
79. Laurent
Rozhodčí: Bankes – Smart, Antrobus
Přejít na online reportáž6. Marmúš
45+2. Semenyo
Donnarumma – M. Nunes, Chusanov, Guéhi, O'Reilly – Rodri – Semenyo, Reijnders (61. Foden), B. Silva (C), Cherki (74. Haaland) – Marmúš (74. Doku).
Sá (C) – Y. Mosquera, S. Bueno, Krejčí – Tchatchoua (46. R. Gomes), J. Gomes, André, Mané, H. Bueno – Arias (46. Strand Larsen), Hwang Hi-čchan (72. Arokodare).
Trafford – Ajt-Núrí, Aké, Alleyne, Lewis, Mukasa.
Johnstone – Agbadou, Doherty, López, Lima, Wolfe.
71. M. Nunes
57. André, 68. J. Gomes, 88. Y. Mosquera
Rozhodčí: Hallam – Cook, Hussin
Přejít na online reportáž26. Evanilson
33. Á. Jiménez
90+5. Adlí
45. van Dijk
80. Szoboszlai
Petrović – Smith (C), Hill, Senesi, Truffert – Scott, Cook – Á. Jiménez (85. Tóth), Kroupi (67. Christie), Adlí – Evanilson (90+3. Ünal).
Alisson – Frimpong (59. C. Jones), Gomez (35. Endō), van Dijk (C), Kerkez (46. Robertson) – Gravenberch, Mac Allister (59. Ekitiké) – Szoboszlai, Wirtz – Saláh, Gakpo (74. Ngumoha).
Forster – Diakité, Milosavljević, Sadi, Rees-Dottin, Dacosta.
Mamardašvili, Woodman – Nyoni, Ramsay.
45+3. Kroupi
90+3. Gravenberch
Rozhodčí: Salisbury – Perry, Long
Počet diváků: 11260
Přejít na online reportáž






































