Alisson (vpravo) z Liverpoolu v souboji s Christianem Bentekem z Crystal Palace. | foto: Reuters

Liverpool vyhrál na půdě Crystal Palace, Allison zůstává neprůstřelný

• 3
Fotbalisté Liverpoolu v čele s brazilským brankářem Allisonem vyhráli v anglické lize na hřišti Crystal Palace 2:0 a drží v nové sezoně stoprocentní bilanci. Po dvou kolech jsou navíc se skóre 6:0 jako jediní v soutěži bez obdrženého gólu, lépe je na tom jen vedoucí Manchester City (8:1).

Svěřenci Jürgena Kloppa se ujali vedení v nastavení prvního poločasu, kdy po faulu na Muhammada Salaha proměnil James Milner nařízený pokutový kop. Za další faul na egyptskou hvězdu v polovině druhé půle viděl Aaron Wan-Bissaka červenou kartu. Hosté výhru proti oslabenému soupeři potvrdili až v závěru, ve třetí minutě nastavení se trefil Sadio Mané.

20.Huddersfield20021:90

Crystal Palace FC - Liverpool FC 0:2 (0:1)

Branky: 45. Milner, 90+3. Mané. Rozhodčí: Michael Oliver – Simon Bennett, Scott Ledger. ŽK:42. van Aanholt - 53. Alexander-Arnold. ČK:75. Wan-Bissaka.

Crystal Palace FC Hennessey – Wan-Bissaka, M. Sakho, Tomkins, van Aanholt – Townsend (79. J. Ward), McArthur, Milivojević (C), Schlupp (83. Meyer) – Zaha, Ch. Benteke (70. Sörloth).

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold, Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson – Keïta (87. Lallana), Milner (C) (67. Henderson), Wijnaldum – M. Salah, Firmino (90+4. Sturridge), Mané.