Jan Kliment (vlevo) v dresu Wisly Krakov.

Jan Kliment (vlevo) v dresu Wisly Krakov. | foto: Profimedia.cz

Kliment rozhodl o postupu Wisly v poháru, pak se trefil z poloviny hřiště

• 1
Český útočník Jan Kliment dal vítězný gól Wisly Krakov v osmifinále polského poháru proti druholigové Lodži. V nastaveném čase pak bývalý fotbalista Slovácka či Stuttgartu přidal pojistku na 3:1 z poloviny hřiště. Brankář soupeře Jakub Wrabel, který se vydal do útoku ve snaze vyrovnat, se do brány vrátit nestihl.

Wisla prohrávala od 30. minuty, kdy se z malého vápna prosadil Dominik Kun. Vyrovnat se krakovskému celku podařilo z kopačky Felicia Browna Forbese po změně stran, konkrétně v 64. minutě.

To už byl na hřišti i střídající Kliment, který pak v 87. minutě stál na správném místě a ranou z rohu malého vápna propálil Wrabela. Lodž se ještě v závěrečných minutách snažila vyrovnat, do útoku se vydal i gólman Lodže, jenže balon se odrazil ke Klimentovi.

Český útočník s ním sprintoval až za půlicí čáru a pak ho poslal neomylně do odkryté brány. Wrabel ho naháněl marně.

„Z mého pohledu to byl dobrý zápas, oba týmy se snažily hrát fotbal. Je dobře, že se nám podařilo utkání otočit. Útočníci splnili svou práci a dali góly,“ hodnotil trenér Wisly Adrián Guľa, který v Česku vedl Viktorii Plzeň. Do pohárové sestavy zařadil i Michala Frydrycha s Matějem Hanouskem.

„Dobrý výkon Lodže mě vůbec nepřekvapil, protože je jedním z adeptů na postup do Ekstraklasy,“ dodal slovenský kouč.

V polské nejvyšší soutěži Wisla zatím tápe. Po šestnácti kolech má jen sedmnáct bodů a je třináctá, z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Kliment, který v minulé sezoně za Slovácko dal ve Fortuna lize deset gólů, se zatím trefil dvakrát. Po víkendu se třináctinásobný polský šampion střetne s předposlední Wartou Poznaň.

„Potřebujeme příznivý výsledek a konečně bodovat. Tenhle výkon by nám určitě měl pomoci,“ řekl Guľa.