Po Barceloně dostal čtyřku i Real

Madrid - Těžkou ránu utrpěli fotbalisté Barcelony ve 29. kole španělské ligy. Na vlastním hřišti nevyužili početní převahu a podlehli La Coruně 2:4. La Coruňa se zásluhou vítězství dotáhla v tabulce na rozdíl tří bodů na vedoucí Real Madrid, který prohrál v stejným poměrem v San Sebastianu. Přemožitel královského klubu je třetí se stejnou ztrátou jako La Coruňa. Barcelona je po druhé porážce za sebou stále dvanáctá a od pásma sestupu ji dělí jen šest bodů.

Skóre v Barceloně otevřel už ve druhé minutě domácí Javier Saviola po ukázkové spolupráci s Patrickem Kluivertem. Nizozemec přehodil obranu La Coruni přímo na kopačky nabíhajícího Argentince, který se vůbec poprvé dotkl míče a hned z toho byl gól. Osamocený gólman Juanmi neměl proti jeho umístěné střele šanci.

La Coruňa se ale rychle oklepala a po čtvrt hodině hry skóre srovnala. A poprvé na sebe upozornil Roy Makaay, který byl faulován na hranici velkého vápna. Sám zahrál trestný kop, který sice neskončil v síti, ale míč do ní pohotově dorazil Lionel Scaloni.

Makaay se vyznamenal hlavně v druhé půli, v níž se konečně trefil, a to hned dvakrát. La Coruňa zásluhou nizozemského kanonýra zápas obrátila a dotáhla do vítězného konce. Makaay má na kontě už dvaadvacet gólů a suverénně vede tabulku střelců španělské ligy.

Zápas nedohráli obránce La Coruni Enrique Romero a Saviola, kterým rozhodčí udělil po dvou žlutých kartách a poslal je předčasně do sprch.

Zásluhou dvou branek Darka Kovačeviče a úspěšné trefy tureckého útočníka Kahveciho Nihata vedl San Sebastian nad Realem po půlhodině již 3:0. Ve 33. minutě sice snížil Ronaldo, vzápětí však přidal další branku domácí Xabi.

Druhý poločas již měl poklidný průběh. Jedinou branku po změně stran vstřelil střídající Portillo, který v 84. minutě snižoval na konečných 2:4.

Hvězdou zápasu mezi Sevillou a Villarrealem, který skončil vítězstvím domácích 3:1, byl řecký útočník Nikos Machlas. Hráč, který přišel do Sevilly v lednu na hostování z Ajaxu Amsterdam, se dostal na hřiště až ve druhém poločase a dal vůbec své první góly v novém dresu.

Výsledky - 29. kolo: Sevilla - Villarreal 3:1 (81. a 90. Machlas, 9. Reyes - 17. Lopez), Barcelona - La Coruňa 2:4 (2. Saviola, 24. Motta - 50. a 64. Makaay 16. Scaloni, 75. Sergio), Huelva - Alavés 1:0 (4. J. García), Atlético Madrid - Espaňol
3:3
(74. L. García, 86. Hibič, 90. Aguilera - 25. Tamudo z pen., 59. Lopo, 78. Domoraud), Mallorca - Racing Santander 3:3 (53. a 80. Eto'o, 2. Riera - 1. a 44. Bodipo, 7. Guerrero z pen.), Rayo Vallecano - Bilbao 1:1 (84. Bolič - 76. Urzaíz), Celta Vigo - Betis Sevilla 1:0 (45. Mostovoj), Málaga - Valladolid 1:0 (88.
Canabal), San Sebastian - Real Madrid 4:2 (3., 20. Kovačevič, 32. Nihat, 34. Xabi Alonso - 33. Ronaldo, 84. Portillo), Valencie - Pamplona 1:0 (8. Mista).

1. Real Madrid     29 17 9 3 66:31 60
2. La Coruňa       29 17 6 6 49:32 57
3. San Sebastian 29 16 9 4 52:38 57
4. Valencia          29 14 8 7 43:23 50
5. Vigo                29 14 6 9 34:24 48
6. FC Sevilla        29 11 9 9 27:22 42
7. Betis Sevilla    29 11 8 10 39:39 41
8. Atlético M.       29 10 10 9 41:37 40