Český obránce Filip Novák v akci v kvalifikačním utkání v Severním Irsku.

Český obránce Filip Novák v akci v kvalifikačním utkání v Severním Irsku. | foto: Štěpán Černý/FAČR

Novákův divoký turecký debut: závěr plný gólů i dvě červené karty

• 5
V novém klubu je teprve čtvrtý den, fotbalista Filip Novák přesto za Trabzonspor odehrál v turecké lize v neděli celé utkání. Na hřišti předposledního Konyasporu favorit remizoval 2:2. Všechny góly padly v nervózní závěrečné čtvrthodině.

Do vedení šli necelých patnácti minut před koncem domácí, jenže hosté zásluhou gólů kanonýra Yilmaze během sedmi minut skóre obrátili. Nestačilo to. Ve čtvrté nastavené minutě srovnal na konečných 2:2 střídající Cinar.

Těsně předtím dostal druhou žlutou kartu slovenský fotbalista Trabzonsporu Hubočan, Konyaspor hrál v deseti už od 18. minuty, kdy rozhodčí vyloučil Aliho Turana. Příští týden se Trabzonspor utká doma s Fenerbahce.

Už v páteční předehrávce se představil jiný český fotbalista David Pavelka a asistencí přispěl Kasimpase k vítězství 3:2 nad Alanyasporem.

Výsledky 18. kola turecké ligy: Konyaspor - Trabzonspor 2:2, Sivasspor - Akhisar 1:1, Bursaspor - Basaksehir 0:3, Antalyaspor - Besiktas 1:2, Karabükspor - Genclerbirligi 0:2, Osmanlispor - Malatyaspor 0:0, Fenerbahce - Göztepe 2:1,  Kasimpasa - Alanyaspor 3:2.