Útočník Celtiku Moussa Dembélé vstřelil v derby proti rangers hattrick. | foto: Reuters

Celtic nastřílel v derby s Rangers pět gólů, Dembélé si připsal hattrick

• 4
V prvním ligovém derby po čtyřech letech nasázel Celtic svému rivalovi Rangers pět gólů. V domácím zelenobílém dresu se blýskl zejména Moussa Dembélé, který vstřelil hattrick. Z českých hráčů v evropských soutěžích slaví vítězství legionáři ve Švýcarsku i Daniel Pudil, který nastupuje ve druhé anglické lize.

Fotbalisté Glasgow Rangers čekali na první ligové derby proti velkému rivalovi Celtiku čtyři roky, v dobrém na něj ale vzpomínat nebudou. V Celtic Parku prohráli vysoko 1:5.

Hrdinou zápasu se stal domácí francouzský útočník Moussa Dembélé, po padesáti letech první hráč, který vstřelil za Celtic tři góly v derby proti Rangers.

Skotská liga - výsledky 5. kola: Celtic Glasgow - Glasgow Rangers 5:1, Aberdeen - Inverness 1:1, FC Dundee - Kilmarnock 1:1, Hearts - Hamilton 3:1, Partick Thistle - St. Johnstone 0:2, Ross County - Motherwell 1:1.

Druhá anglická liga

Matěj Vydra odehrál za Derby celé domácí utkání proti Newcastlu, ale gólově se - stejně jako jeho spoluhráči - neprosadil. Za hosty skórovali Gouffran a Yedlin a Newcastle je v tabulce druhý.

U první porážky Fulhamu v sezoně byl český obránce Tomáš Kalas. Na stadionu Craven Cottage prohrál londýnský celek s Birminghamem 0:1, o jeden gól víc doma inkasoval Brighton, který hrál s Brentfordem. Jiří Skalák nastoupil na necelou čtvrthodinu.

Z českých hráčů se z výhry radoval jen Daniel Pudil. Za Sheffield Wednesday, který porazil Wigan 2:1, odehrál sedmasedmdesát minut.

Druhá anglická liga - výsledky 6. kola: Brighton - Brentford 0:2, Fulham - Birmingham 0:1, Leeds - Huddersfield 0:1, Norwich - Cardiff 3:2, Preston - Barnsley 1:2, QPR - Blackburn 1:1, Rotherham - Bristol 2:2, Sheffield Wednesday - Wigan 2:1, Wolverhampton - Burton 1:1, Derby - Newcastle 0:2, Aston Villa - Nottingham 2:2.

Belgická liga

Za předposlední Mouscron nastoupil český obránce Stefan Simič, ale vysoké domácí porážce 1:5 s Waregemem, který se posunul na první místo, nezabránil.

Jakub Brabec, nová posila Genku, si na premiéru v novém klubu počká. Prohraný duel proti Lutychu sledoval z lavičky.

Belgická liga - výsledky 6. kola: Eupen - Ostende 2:1, Kortrijk - Westerlo 4:1, Mechelen - St. Truiden 2:0, Mouscron-Péruwelz - Waregem 1:5, Gent - Lokeren 3:0, Anderlecht - Charleroi 3:2, Standard Lutych - Genk 2:0.

Turecká liga

Český reprezentant David Pavelka byl u prohry Kasimpasy proti Basaksehiru. Bývalý záložník Liberce odehrál dvaasedmdesát minut. než ho vystřídal v Česku dobře známý Herolind Shala.

Bývalí plzeňští hráči František Rajtoral s Danielem Kolářem odehráli v dresu Gaziantepsporu celé utkání na hřišti Adanasporu (0:0). První jmenovaný dostal v 53. minutě žlutou kartu.

Obránce Václav Procházka vydržel celých devadesát minut na hřišti při vítězství Osmanlisporu.

Ondřej Čelůstka odehrál za Antalyaspor celý zápas, prohře 1:3 s Konyasporem ale nezabránil. To Bursaspor s Tomášem Sivokem v základní jedenáctce zdolal Fenerbahce 1:0. Tomáš Necid nastoupil v dresu hostů až v závěru.

Turecká liga - výsledky 3. kola: Basaksehir - Kasimpasa 3:1, Kayserispor - Galatasaray 1:1, Adanaspor - Gaziantepspor 0:0, Genclerbirligi - Alanyaspor 0:0, Besiktas - Karabükspor 3:1, Rizespor - Akhisar 1:0, Trabzonspor - Osmanlispor 0:2, Antalyaspor - Konyaspor 1:3, Fenerbahce - Bursaspor 0:1.

Švýcarská liga

Tomáš Vaclík, Marek Suchý i Jan Lecjaks. Všichni tři Češi ve švýcarské lize slaví vítězství. První dva jmenovaní odehráli celé utkání za Basilej proti Grasshoppers, Lecjaks pomohl Bernu v zápase s Lucernem.

Švýcarská liga - výsledky 7. kola: Basilej - Grasshopper Curych 3:1, Young Boys Bern - Lucern 2:1, Lausanne - Vaduz 5:0, Sion - Thun 1:0, St. Gallen - Lugano 0:2.

Nizozemská liga

Český fotbalista Jan Navrátil odehrál v Holandsku první poločas zápasu, ve kterém jeho Almelo prohrálo s Excelsiorem 1:3.

Nizozemská liga - výsledky 5. kola: Alkmaar - Tilburg 2:0, Zwolle - Utrecht 1:1, Nijmegen - PSV Eindhoven 0:4, Excelsior Rotterdam - Almelo 3:1, Heerenveen - Twente Enschede 3:1, Feyenoord Rotterdam - Haag 3:1, Deventer - Roda Kerkrade 2:0, Groningen - Sparta Rotterdam 1:1, Ajax Amsterodam - Arnhem 1:0.

Ruská liga

Bývalý reprezentační trenér Pavel Vrba dovedl Machačkalu k remíze 0:0 na hřišti Orenburgu.

Ondřej Vaněk odehrál v dresu Ufy 52 minut. U remízy 0:0 s Krasnodarem byl i někdější sparťan Kehinde Fatai, jenž nastoupil na závěrečnou dvacetiminutovku.

Prohře 0:1 na hřišti Amkaru Perm nedokázal zabránit záložník Tomsku Lukáš Droppa, jenž odehrál celých 90 minut. Jeho spoluhráč David Jablonský do utkání nezasáhl.

Ruská liga - výsledky 6. kola: Rostov - Samara 2:1, Perm - Tomsk 1:0, Orenburg - Machačkala 0:0, CSKA Moskva - Groznyj 3:0, Ufa - FK Krasnodar 0:0, Spartak Moskva - Lokomotiv Moskva 1:0, Tula - Petrohrad 0:5.

1. Spartak Moskva 6 5 1 0 11:1 16
2. CSKA Moskva 6 4 2 0 7:1 14
3. Petrohrad 6 3 3 0 12:3 12
4. Perm 6 3 2 1 4:3 11
5. Rostov na Donu 6 3 1 2 9:6 10
6. Groznyj 6 3 1 2 7:10 10
7. FK Krasnodar 6 2 2 2 9:5 8
8. Machačkala 6 2 2 2 3:5 8