Radost Ronaldinha (vpravo) a Giovanniho Van Bronckhorsta

Radost Ronaldinha (vpravo) a Giovanniho Van Bronckhorsta - Barcelonští fotbalisté Ronaldinho (vpravo) a Giovanni Van Bronckhorst se radují z gólu v semifinálovém utkání MS klubů s mexickým týmem América | foto: Reuters

O klubový titul Brazilce vyzve Barcelona

• 4
Jokohama - Ronaldniho a spol. ladně dotančili do finále mistrovství světa klubů. Barcelona, poslední vítěz Ligy mistrů, si poradila s mexickým týmem Amérika lehce 4:0. Velkou zásluhu na jasném vítězství má právě brazilský záložník, který jeden gól dal a na dva přihrál. V nedělním finále v Jokohamě čeká Barcelonu brazilské Porto Alegre.

Za vytrvalého deště na Nissan Stadium stál Ronaldinho už v 11. minutě na počátku akce, kterou zakončil gólovou střelou Eidur Gudjohnsen a už po půlhodině hry Rafael Márquez hlavou zužitkoval Dekův rohový kop.

Při třetí brance Ronaldinho trefil přesně horní roh mexické branky. To už bylo ve druhém poločasu. Pět minut před koncem pak přihrál na poslední gól Dekovi.

"Jsme rádi, že jsme dnes hráli dobře. Zápas jsme si užili, ale vypadá to možná snadněji, než to ve skutečnosti bylo," řekl Ronaldinho. "Finále bude ale tvrdší, úplně jiný zápas."

Finále bude obdobou loňského brazilsko-evropského duelu o titul, ve kterém Sao Paulo porazilo Liverpool 1:0.

Barcelona - América (Mex.) 4:0 (2:0).
11. Gudjohnsen, 30. Márquez, 65. Ronaldinho, 85. Deco. Diváci: 62.316.