CO NA MĚ KOUKÁTE? Kyriakos Papadopoulos (třetí zleva) ze Schalke poté, co jeho

CO NA MĚ KOUKÁTE? Kyriakos Papadopoulos (třetí zleva) ze Schalke poté, co jeho tým inkasoval jeden ze tří gólů na hřišti Mönchengladbachu. | foto: AP

Norimberk potřetí v řadě neskóroval, Schalke před Plzní utrpělo debakl

• 3
Fotbalisté Norimberku i s dvojicí českých reprezentantů Adamem Hlouškem a Tomášem Pekhartem potřetí v řadě neskórovali. Po dvou porážkách v předcházejících utkáních to v 21. kole bundesligy na hřišti Augsburgu stačilo alespoň na remízu 0:0.

Oba čeští fotbalisté nastoupili v základní sestavě, avšak na trávníku v první půli dominoval v tabulce předposlední Augsburg, který se chtěl bodově odpoutat od posledního Freiburgu. Na namrzlém hřišti v desetistupňovém mrazu ale vázla kombinace a výraznější šance nepřicházely.

V druhém poločase, do kterého už nenastoupil útočník Pekhart, se hra vyrovnala. V taktické bitvě nakonec žádný gól nepadl a oba týmy zůstaly v tabulce "na svém" - Augsburg sedmnáctý, Norimberk o čtyři body před ním čtrnáctý.

I v druhém dnešním duelu, který také obstaraly týmy ze spodku tabulky, se schylovalo k bezbrankové remíze. Ve prospěch Hamburku však v 88. minutě rozhodl zápas útočník José Paolo Guerrero, který z úhlu přelstil hned trojici bránících protihráčů.

Krátce předtím mohl skórovat i jeho spoluhráč David Jarolím, ostrá rána z hranice pokutového území ale přeletěla horní tyč. Český záložník opustil hřiště až v rámci taktického střídání v nastavení, jeho spoluhráč Jaroslav Drobný odchytal celý zápas.

Příjemná zpráva pro fotbalisty Plzně: jejich soupeř v úvodním kole vyřazovací fáze Evropském ligy je pět dnů před prvním duelem z formy. Schalke vysoko prohrálo na hřišti Mönchengladbachu 0:3 a soupeři přepustilo třetí příčku.

Doma neporažená Borussia tým z Gelsenkirchenu od začátku přehrávala. Už ve druhé minutě otevřel skóre třináctou ligovou trefou v ročníku nejlepší střelec týmu Marco Reus a v patnácté minutě zvýšil druhý útočník Mike Hanke, bývalý hráč Schalke.

Povedenou půlhodinku uzavřel třetím zásahem venezuelský záložník Juan Arango. V dalších minutách se už skóre nezměnilo.

Trenér Schalke Huub Stevens do utkání postavil sestavu: Unnerstall - Höger (80. Hoogland), Papadopoulos, Höwedes, Fuchs - Matip, Jurado (46. Metzelder) - Farfán (63. Draxler), Raúl, Obasi - Huntelaar.

Hubník a spol. dostali pět gólů

V týdnu červená karta v poháru, v sobotu pět inkasovaných gólů v lize. Fotbalový stoper Roman Hubník a jeho Hertha Berlín prožívají zlé období. V 21. kole německé bundesligy podlehli ve Stuttgartu 0:5 a na jaře prohráli i čtvrtý ligový zápas.

Na debaklu Herthy se nejvíc podílel rakouský internacionál Martin Harnik, autor hattricku. Hosté prohráli v jarní části bundesligy i čtvrté utkání pod novým trenérem Michaelem Skibbem, s nímž ve středu také vypadli z Německého poháru poté, co Hubník byl vyloučen a Mönchengladbach dvakrát skóroval.

I v lize hrála Hertha v deseti, oslabil ji ve 30. minutě za stavu 0:2 vyloučený záložník Andreas Ottl. Do konce poločasu přidal Stuttgart další dva góly a rozhodl o osudu utkání.

Mistrovský Dortmund porazil před svým fanoušky Leverkusen 1:0 a udržel se na prvním místě tabulky. O nejtěsnější výhře Borussie rozhodl v poslední minutě prvního poločasu z povedeného sóla Šinži Kagawa.

V obraně hostů chyběl krajní bek Michal Kadlec, který v minulém kole proti Stuttgartu dostal červenou kartu a odpykává si trest.

Druhý Bayern Mnichov zdolal Kaiserslautern na svém hřišti 2:0 a na Dortmund dál ztrácí dva body. Vítězství mnichovského mužstva zařádili už v první půli osmnáctým zásahem v sezoně nejlepší střelec soutěže Mario Gomez a Thomas Müller.

Český reprezentant Petr Jiráček byl hvězdou Wolfsburgu v utkání proti Freiburgu. Bývalý plzeňský fotbalista vstřelil dvě branky a dovedl domácí tým k výhře 3:2. Podrobnosti

Výsledky 21. kola:
Bayern Mnichov - Kaiserslautern 2:0
(6. Gómez, 30. Müller), Brémy - Hoffenheim 1:1 (90. Arnautovic - 4. Vestergaard), Dortmund - Leverkusen 1:0 (45. Kagawa), Mohuč - Hannover 1:1 (7. Zidan - 89. Sobiech), Stuttgart - Hertha Berlín 5:0 (28., 41. a 58. Harnik, 24. Ibiševič, 32. Okazaki), Mönchengladbach - Schalke 3:0 (2. Reus, 15. Hanke, 32. Arango), Wolfsburg - Freiburg 3:2 (5. a 61. Jiráček, 14. Schäfer - 12. Flum, 38. Caligiuri), Augsburg - Norimberk 0:0, Kolín nad Rýnem - Hamburk 0:1 (88. Guerrero).