Útočník Feyenoordu Guus Til (uprostřed) v souboji se dvěma hráči PSV Eindhoven.

Útočník Feyenoordu Guus Til (uprostřed) v souboji se dvěma hráči PSV Eindhoven. | foto: Profimedia.cz

Pohároví soupeři: Feyenoord dal čtyři góly, Alkmaar padl. Rangers ztratili

• 1
Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam, kteří v příštím kole Evropské konferenční ligy vyzvou pražskou Slavii, zvítězili v utkání 5. kola nizozemské ligy na hřišti PSV Eindhoven jasně 4:0. Posunuli se tak s devíti body na páté místo neúplné tabulky. Mají také ještě jeden zápas k dobru. Slavia sehraje duel Feyenoordem na jeho hřišti 30. září.

Sestavy pohárových soupeřů Sparty, Slavie a Jablonce

Duely se hrají 30. září

EVROPSKÁ LIGA

Rangers (Sparta): McGregor - Tavernier, Goldson, Simpson, Barišič - Aribo, Davis (81. Arfield), Kamara - Roofe, Sakala (76. Bacuna), Wright (76. Morelos).

KONFERENČNÍ LIGA

Feyenoord (Slavia): Bijlow - Pedersen (83. Hendriks), Trauner, Senesi (78. Geertruida), Malacia - Aursnes, Kokcü - Džahánbachš (83. Dessers), Toornstra, Sinisterra -Til (69. Linssen).

Alkmaar (Jablonec): Vindahl - Witry (62. Sugawara), Letschert (86. Reijnders), Martins Indi, Wijndal - Clasie, Midtsjo - Gudmundsson (86. Beukema), De Witt, Karlsson (46. Aboukhlal) - Pavlidis (69. Poku).

Eindhoven naopak nevyužil možnost vrátit se do čela soutěže a po první porážce v novém ročníku zůstal s 12 body druhý. Na vedoucí Ajax Amsterodam ztrácí jeden bod.

Dosavadní tápání nezlomil Alkmaar. Příští soupeř Jablonce v Konferenční lize prohrál na hřišti Heraclesu Almelo 2:3 a zůstal se třemi body na předposledním 17. místě.

PSV, které ve čtvrtek remizovalo v Evropské lize s Realem Sociedad (2:2), pak v závěru inkasovalo ještě třikrát. Nejprve se po dvou minutách na hřišti prosadil čtvrtou brankou v soutěži střídající Brian Linssen, po něm se trefil znovu také Toornstra a v první nastavené minutě pečetil konečné vítězství hostů další střídající hráč Cyriel Dessers.Feyenoord, jenž v úvodu nově vzniklé EKL remizoval 0:0 na hřišti Maccabi Haifa, se v duelu proti tradičnímu rivalovi dostal do vedení v první minutě nastaveného času úvodní půle. Po přihrávce Marcuse Pedersena se trefil Jens Toornstra.

To Alkmaar, jenž zahájil nově vzniklou Konferenční ligu remízou 2:2 na hřišti Randers, prohrál v lize již třetí zápas ze čtyř. Proti Heraclesu Almelo hrál od 45. minuty bez vyloučeného Jordyho Clasieho, v 89. minutě je přesto přiblížil možnému bodu Tijjani Reijnders, který vyrovnal na 2:2. Ve třetí minutě nastaveného času však o výhře domácích rozhodl Rai Vloet.

Nizozemská fotbalová liga - 5. kolo: Heerenveen - Sittard 1:0, Tilburg - Groningen 2:1, Ajax Amsterodam - Leeuwarden 9:0, Utrecht - Waalwijk 2:2, Deventer - Zwolle 1:0, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 0:4, Almelo - Alkmaar 3:2, Arnhem - Twente Enschede 1:4.

Skotsko

Glasgow Rangers, kteří v příštím utkání Evropské ligy vyzvou pražskou Spartu, remizovali v 6. kole skotské nejvyšší soutěže doma s Motherwellem 1:1. Nadále jim tak patří se 13 body vedoucí příčka v tabulce. Jejich nejbližší pronásledovatelé Hibernian a Hearts mají o bod méně. Motherwell je s 11 body čtvrtý. Rangers se na hřišti pražské Sparty představí 30. září.

Svěřence trenéra Stevena Gerrarda, kteří v úvodu EL prohráli 0:2 s Lyonem, dostal do vedení po 12 minutách hry Fashion Sakala. Šlo o první branku zambijského útočníka v klubu od přestupu z Oostende. Hosté se dočkali vyrovnání po hodině hry, kdy se prosadil Kaiyne Woolery. Šlo o jedinou střelu na branku Motherwellu v zápase. Rangers tak přerušili sérii tří výher po sobě.

Bez bodu skončil městský rival Celtic, jenž prohrál po brance Andrewa Shinnieho na hřišti Livingstonu 0:1. Slavný tým utržil třetí porážku v ligové sezoně a je s devíti body šestý.

Skotská fotbalová liga - 6. kolo: Aberdeen - St. Johnstone 0:1, Hibernian - St. Mirren 2:2, Ross County - Hearts 2:2, Dundee United - FC Dundee 1:0, Glasgow Rangers - Motherwell 1:1, Livingston - Celtic Glasgow 1:0.

1. Glasgow Rangers 6 4 1 1 11:5 13
2. Hibernian 6 3 3 0 12:6 12
3. Hearts 6 3 3 0 9:5 12
4. Motherwell 6 3 2 1 9:6 11
5. Dundee United 6 3 1 2 3:4 10
6. Celtic Glasgow 6 3 0 3 16:4 9
7. Aberdeen 6 2 2 2 6:6 8
8. St. Johnstone 6 1 3 2 3:4 6