Nevídaná penaltová série v Port Saidu

• 13
Port Said - Fotbalové mistrovství Afriky skončilo pro obhájce posledního titulu Tunisko už ve čtvrtfinále. V sobotu Tunisané prohráli v Port Saidu s Nigérií 5:6 na penalty, když utkání skončilo po prodloužení 1:1. Stejný osud mělo čtvrtfinále Pobřeží slonoviny - Kamerun, po prodloužení to bylo 1:1 a penalty vyhrálo Pobřeží slonoviny 12:11.

Pokutové kopy se staly osudem Tunisanů, již v 15. minutě totiž neproměnil penaltu Clayton. V té době Nigérijci vedli díky trefě Obinny, jenž skóroval ve svém vůbec prvním reprezentačním utkání.

Účastníkům mistrovství světa v Německu se nicméně podařilo vyrovnat čtyři minuty po přestávce po úspěšné hlavičce Hadžuía. Další gól už nepadl ani v prodloužení a musely rozhodnout penalty.

V nich se blýskl nigérijský gólman Enyeama nejen proměněnou penaltou, ale i klíčovým zákrokem proti kapitánovi Rijádovi Búazizímu v osmé sérii. Fotbalisté Nigérie vyhráli na penalty 6:5.

Ještě napínavější byl duel mezi Kamerunem a Pobřežím slonoviny, kde došlo v penaltovém rozstřelu k málo vídané události. Pokutové kopy totiž proměnilo všech 22 hráčů a za stavu 11:11 se muselo začít znovu.

Hned v první opakované sérii ale selhala zřejmě největší hvězda turnaje Eto'o z Barcelony a jeho zaváhání okamžitě potrestal Drogba z Chelsea, který dal za Pobřeží slonoviny dvanáctý gól.

V semifinále se střetnou Nigérie - Pobřeží slonoviny, druhou semifinálovou dvojici tvoří domácí Egypt a Senegal.

Výsledky čtvrtfinále

Nigérie - Tunisko 1:1 (1:0), na pen. 6:5, branky: 6. Obinna - 49. Hadžuí, diváků: 15 000.
Pobřeží slonoviny - Kamerun 1:1 (0:0), na pen. 12:11, branky: 92. Kone - 96. Meyong, diváků: 28 500.

Didier Drogba oslavuje postup Pobřeží slonoviny do semifinále Afrického mistrovství. Jeho tým vyřadil Kamerun na penalty, tu rozhodující proměnil právě Drogba.