Thomas Müller (vlevo) a Arturo Vidal z Bayernu Mnichov slaví gól proti Dortmundu. | foto: AP

Bayern zdolal Dortmund a má Superpohár. Barcelona k němu nakročila

• 5
Bayern Mnichov má první trofej sezony. Po čtyřech letech získal německý Superpohár. Německý šampion v něm porazil Borussii Dortmund na jejím hřišti 2:0 góly Artura Vidala a Thomase Müllera. Celkem Bayern získal trofej popáté a vyrovnal se tak právě Dortmundu.

Bavorský gigant se v souboji mistra bundesligy a vítěze poháru objevil popáté za sebou, předchozí tři ročníky však nezvládl a prohrál. Tentokrát při soutěžní premiéře nového trenéra Carla Ancelottiho už slavil.

Zápas rozhodl v 58. minutě Vidal, který nadvakrát překonal brankáře Bürkiho. Pojistka přišla 11 minut před koncem, kdy po rohovém kopu hlavičkoval Hummels a Müller zblízka dorazil míč do branky.

Německý Superpohár: Dortmund - Bayern Mnichov 0:2 (58. Vidal, 79. Müller).

Mariano Ferreira ze Sevilly (zády) a Arda Turan z Barcelony bojují o míč.

Ve španělském Superpoháru vyhrála Barcelona úvodním v Seville 2:0, odveta je na programu ve středu.

Barcelona se v úvodu rozehrávala a hledala tempo. Naopak Sevilla už má za sebou smolnou prohru v Superpoháru UEFA s Realem Madrid v prodloužení a rozehranost ukázala tím, že v prvním poločase měla překvapivě větší držení míče než Katalánci.

Nebezpečnější byla Barcelona, jenže Suárez dlouho hledal střelecké štěstí. První dvě šance neproměnil, uspěl až na potřetí v 54. minutě. Arda Turan mu hezky hrudníkem přiťukl míč a uruguayský kanonýr už měl snadnou pozici. Navíc v závěru ještě utekl střídající El Haddadi a druhou brankou zařídil Barceloně klid do odvety. Od vyšší prohry Sevillu zachránil brankář Rico, který lapil i několik šancí Lionelu Messimu.

Barcelona v zápase přišla o dva hráče. Už v první půli odstoupili Jérémy Mathieu kvůli svalovému zranění a Andrés Iniesta kvůli problému s kolenem. Oba čeká vyšetření. Iniesta si alespoň připsal 594. start za Barcelonu a posunul se na druhé místo historických klubových tabulek před Carlese Puyola. Vede Xavi se 767 zápasy.

Španělský Superpohár, první zápas: Sevilla - Barcelona 0:2 (51. Luis Suárez, 81. Munir).