Marcus Thuram z Mönchengladbachu skóruje v utkání proti Dortmundu.

Marcus Thuram z Mönchengladbachu skóruje v utkání proti Dortmundu. | foto: AP

Fotbalisté Mönchengladbachu přestříleli Dortmund a přeskočili ho v tabulce

• 4
Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v německé lize Dortmund 4:2 a vystřídali ho na čtvrtém místě neúplné tabulky. Hostům nepomohly ani dva góly Erlinga Haalanda, který je s 12 trefami druhým nejlepším střelcem soutěže.

Norský útočník pomohl Dortmundu v prvním poločase otočit skóre na 2:1, ale vzápětí vyrovnal rovněž svou druhou brankou v zápase Nico Elvedi. V druhém poločase skórovali ještě Ramy Bensebaini a Marcus Thuram, který nastoupil poprvé po pětizápasovém trestu za plivnutí na soupeře.

Mönchengladbach zvítězil nad Dortmundem po téměř šesti letech. Vestfálský celek nevyhrál poslední tři bundesligové zápasy, v nichž získal jen bod.

Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 4:2 (2:2)

Branky: 11. Elvedi, 32. Elvedi, 49. Binsibajní, 78. Thuram - 22. Haaland, 28. Haaland. Rozhodčí: Grafe – Kleve, Sinn. ŽK:90. Kramer.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Binsibajní – Zakaria (84. Herrmann), Kramer, Neuhaus, J. Hofmann (65. Thuram) – Stindl (C) (70. H. Wolf), Pléa (70. Embolo).

Borussia Dortmund Bürki – Morey (87. Tigges), Akanji, Hummels, Guerreiro – Bellingham (80. Moukoko), Can – Sancho, Reus (C) (71. Reyna), Brandt – Haaland.