Momentka z utkání Frankfurtu a Herthy (šedivá). | foto: Reuters

Hertha ve Frankfurtu ztratila dvougólové vedení a remizovala

• 1
Fotbalisté Herthy s reprezentačním záložníkem Vladimírem Daridou v předehrávce 14. kola německé ligy ve Frankfurtu ztratili dvoubrankové vedení a remizovali 2:2. Berlínský tým alespoň bodoval po sérii pěti porážek.

Hertha ve druhém utkání pod novým trenérem Jürgenem Klinsmannem dobře začala a ve 30. minutě ji poslal do vedení Dodi Lukebakio, který z úhlu prostřelil brankáře Frederika Rönnowa. Rychlá gólová odpověď Dajčiho Kamady neplatila pro útočný faul.

Po hodině hry zvýšil Marko Grujič snadnou střelou do odkryté branky, jenže hostům ani náskok 2:0 nestačil k vítězství. Už dvě minuty po Grujičově trefě totiž snížil Martin Hinteregger a rakouský obránce v 86. minutě po dalším rohu připravil vyrovnávací gól Sebastianu Rodemu.

Hertha v bundeslize nevyhrála posedmé za sebou a v neúplné tabulce zůstala šestnáctá. Eintrachtu patří průběžné desáté místo.

Eintracht Frankfurt - Hertha BSC 2:2 (0:1)

Branky: 65. Hinteregger, 86. Rode - 30. Lukebakio, 63. Grujić. Rozhodčí: Dingert – Christ, Gerach. ŽK:51. A. Touré, 71. Paciência - 9. Duda, 23. Stark, 72. Selke, 90+3. Kraft. Diváci: 50 000.

Eintracht Frankfurt Rönnow – A. Touré, Hasebe (C), Hinteregger – D. da Costa, Sow, G. Fernandes (62. Rode), Kostić – Kamada – André Silva (84. Joveljić), Paciência.

Hertha BSC Kraft – Stark (C) (79. Mittelstädt), Boyata, Rekik – Klünter, Grujić, Darida, Plattenhardt – Duda (49. Löwen) – Selke, Lukebakio (80. M. Wolf).