Souboj mezi Dortmundem a Augsburgem byl místy vypjatý.

Souboj mezi Dortmundem a Augsburgem byl místy vypjatý. | foto: Reuters

Dortmund padl v Augsburgu a může přijít o náskok před Bayernem

• 2
Vedoucí tým německé fotbalové ligy Dortmund v předehrávce 24. kola překvapivě podlehl 1:2 na hřišti o záchranu bojujícího Augsburgu, v jehož sestavě chyběl zraněný český záložník Jan Morávek. Borussia tak nabídla svému pronásledovateli Bayernu Mnichov, aby se na ni v sobotu v případě vítězství v Mönchengladbachu bodově dotáhl.

Do sestavy Dortmundu se po měsíční pauze způsobené zraněním vrátil kapitán a nejlepší střelec Marco Reus, hvězdou utkání byl však domácí útočník Či Tong-won. Korejský reprezentant, jenž se před pěti lety marně snažil prosadit do hlavního týmu Borussie, vstřelil oba góly Augsburgu.

Poprvé se Či Tong-won prosadil ve 24. minutě nadvakrát z malého vápna a favorizované hosty zaskočil podruhé v 68. minutě jemnou technickou střelou přes gólmana Romana Bürkiho. Dortmundu dal naději snížením v 81. minutě španělský náhradník Paco Alcácer, ale na jeho 13. gól v sezoně už žádný hráč Borussie nenavázal.

Patnáctý Augsburg uspěl po třech porážkách a má pětibodový náskok před Stuttgartem, který figuruje na barážové příčce.

18.Norimberk23271418:4813

FC Augsburg - Borussia Dortmund 2:1 (1:0)

Branky: 24. Či Tong-won, 67. Či Tong-won - 81. Alcácer. Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann. ŽK:84. Hahn - 84. Guerreiro, 90+3. Hakimí. Diváci: 30 660.

FC Augsburg Kobel – Schmid, Danso, R. Khedira, Stafylidis (17. Teigl), Max – Ku Ja-Čeol, Či Tong-won (83. Córdova), Baier (89. Götze) – Gregoritsch, Hahn.

Borussia Dortmund Bürki – Hakimí, Akanji, Zagadou, A. Diallo – Witsel, Delaney (66. Alcácer) – Sancho, Reus (66. Guerreiro), Bruun Larsen (76. Philipp) – M. Götze.