Hlavičkový souboj Sokratise (vlevo) z Dortmundu a Michaela Gregoritsche z...

Hlavičkový souboj Sokratise (vlevo) z Dortmundu a Michaela Gregoritsche z Augsburgu. | foto: AP

Dortmund s Augsburgem jen remizoval, na Bayern ztrácí devatenáct bodů

• 1
Fotbalisté Dortmundu doma jen remizovali s Augsburgem 1:1 a po 24. kole německé ligy ztrácejí na druhém místě tabulky na vedoucí Bayern Mnichov 19 bodů. Augsburg bodoval po dvou porážkách a posunul se na osmé místo.

Domácí Borussia se dostala do vedení po rychlém útoku, který v 16. minutě zakončil Reus. Hosté ale v 73. minutě vyrovnali, když se po rohovém kopu prosadil neobsazený devatenáctiletý Rakušan Danso. Krátce nato musel v týmu Augsburgu střídat zraněný český záložník Morávek.

Dortmund bodoval podeváté v řadě. Augsburg se stejně jako v minulém kole musel obejít bez zraněného nejlepšího střelce Finnbogasona, který v této sezoně dal 11 branek.

Na domácí zápas Dortmundu dorazilo 54.300 diváků, nejméně za posledních dvacet let. Mnozí fanoušci nepřišli na protest proti tomu, že bundesliga zařazuje do programu pondělní utkání.

18 Köln 24 4 5 15 22:43 17

Borussia Dortmund - FC Augsburg 1:1 (1:0)

Branky: 16. Reus - 73. Danso. Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn. ŽK:75. Morávek, 81. Parker, 88. Caiuby.

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos, Toprak, Schmelzer (C) – G. Castro (62. Dahoud), Weigl – Reus (77. Pulisic), M. Götze, Schürrle – Batshuayi.

FC Augsburg Hitz – Framberger (56. Heller), Danso, Hinteregger, Max – Morávek (77. Parker), R. Khedira – Schmid, Ku (C), Caiuby (90+2. Kačar) – Gregoritsch.