Fanoušci Borussie Dortmund jsou natěšení na zápas proti Bayernu Mnichov v

Fanoušci Borussie Dortmund jsou natěšení na zápas proti Bayernu Mnichov v německé fotbalové lize. | foto: Reuters

Bayern remizoval s Dortmundem, Leverkusen má jistou Ligu mistrů

• 0
Za tři týdny se utkají ve finále Ligy mistrů, teď se střetli v německé lize. Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali 1:1 v Dortmundu. V dalším zápase si Leverkusen zajistil přímou účast v Lize mistrů. Ve 32. kole totiž porazil 2:0 Norimberk a v tabulce skončí nejhůř na třetím místě.

Bayern Mnichov je už jistým mistrem, a tak v Dortmundu šlo hlavně o "předzápas" před velkým finále Ligy mistrů.

Domácí Borussia Dortmund mohla i vyhrát, ale útočník Lewandowski neproměnil penaltu, kterou mu chytil brankář bavorského mužstva Neuer. Běžela 60. minuta zápasu, kdy už na světelných tabulích svítilo skóre 1:1.

Krátce nato dostal červenou kartu Rafinha, ale Dortmund nevyužil ani početní výhody. Utkání tak skončilo výsledkem, který platil už po 23 minutách. Domácí poslal do vedení Grosskreutz, za Bayern vyrovnal Gomez.

V dalším zápase Leverkusen vyhrál 2:0 nad Norimberkem. Obránce Michal Kadlec se v dresu Leverkusenu na hřiště nedostal, útočník Tomáš Pekhart z Norimberku nastoupil v 65. minutě, kdy už soupeř vedl 2:0.

Ve 26. minutě totiž otevřel skóre stoper Toprak a ve druhém poločase se z penalty trefil Kiessling.

Německý kanonýr tak překonal rekord Ulfa Kirstena, když jako vůbec první útočník Leverkusenu v jednom ročníku nastřílel 23 bundesligových gólů.

Düsseldorf bez stopera Martina Latky, kterého vyřadilo svalové zranění na noze, prohrál 1:3 ve Frankfurtu. Nadále tak musí bojovat o záchranu.

Opačné starosti má po vzájemném střetnutí bundesligových nováčků Frankfurt, který si pojistil pátou příčku a přiblížil se účasti v Evropské lize.

Už téměř definitivně přišla o naděje na poháry Mohuč. Se Zdeňkem Pospěchem na místě pravého obránce vedla v Hannoveru od 25. minuty po gólu Müllera, ve 36. minutě však srovnal po 68 sekundách na hřišti střídající Sobiech. I přes početní nevýhodu svého týmu otočil skóre dvacet minut před koncem Biram Diouf, avšak Müller devět minut nato srovnal na konečných 2:2.

Brémy bez obránce Theodora Gebre Selassieho ztratily dvougólový náskok a remizovaly 2:2 s předposledním Hoffenheimem. Do vedení je poslal ve druhé minutě z penalty Hunt a ve 24. minutě zvýšil De Bruyne.

Jenže za hosty se v posledních pěti minutách dvakrát trefil chipplock, takže oba týmy budou dál bojovat o setrvání v soutěži.

Hamburk s gólmanem Drobným remizoval s Wolfsburgem 1:1 a na pohárové příčky ztrácí tři body. Český reprezentační gólman se mezi třemi tyčemi objevil teprve podruhé v ročníku, když zastoupil jedničku domácího týmu Adlera distancovaného za žluté karty.

Hamburk poslal do vedení těsně před koncem prvního poločasu obránce Westermann, který hlavou usměrnil do branky centr Van der Vaarta z přímého kopu. Drobného po změně stran překonal Hasebe.

Na straně domácích nastoupil vedle Drobného také záložník Jiráček, který byl střídán v 84. minutě. V hostujícím dresu odehrál celý zápas Polák.

Freiburg zdolal sestupem ohrožený Augsburg 2:0. O góly se postarali v prvním poločase Makiadi a po změně stran Schmid. Augsburg zůstal na šestnáctém místě, které znamená boj v baráži o udržení v nejvyšší soutěži.

Už v páteční předehrávce vyhrálo Schalke na hřišti Mönchengladbachu 1:0. Jedinou branku zápasu dal v 82. minutě Draxler a kromě bodů zařídil pro Schalke také první výhru na půdě Borussie od roku 2006.

Výsledky 32. kola: Borussia Dortmund - Bayern Mnichov 1:1 (10. Grosskreutz - 23. Gomez), Mönchengladbach - Schalke 0:1 (82. Draxler), Brémy - Hoffenheim 2:2 (2. Hunt z pen., 24. De Bruyne - 85. a 90. Schipplock), Eintracht Frankfurt - Düsseldorf 3:1 (31. a 87. Meier, 50. Lakič - 78. Schahin), Hannover - Mohuč 2:2 (36. Sobiech, 70. Diouf - 25. a 79. Müller), Norimberk - Leverkusen 0:2 (26. Toprak, 62. Kiessling z pen.), Stuttgart - Fürth 0:2 (51. vlastní Sakai, 89. Azemi), Freiburg - Augsburg 2:0 (30. Makiadi, 61. Schmid), Hamburk - Wolfsburg 1:1 (45. Westermann - 65. Hasebe).