Mikael Ishak z Norimberku (vlevo) a Omar Mascarell ze Schalke v souboji o míč

Mikael Ishak z Norimberku (vlevo) a Omar Mascarell ze Schalke v souboji o míč | foto: Reuters

Norimberk nedal penaltu a se Schalke pouze remizoval

• 0
Fotbalisté Norimberku si remízou 1:1 se Schalke opět zkomplikovali boj o záchranu v německé fotbalové lize. Předposlední tým tabulky v zápase neproměnil penaltu, a když se v závěru dostal vedení, vzápětí o něj přišel. Záložník Ondřej Petrák zůstal v domácím mužstvu mezi náhradníky.

Norimberku se povedlo potřetí za sebou bodovat, ale z utkání proti Schalke, které je pouze dvě místa nad 16. pozicí znamenající baráž, mohl vytěžit více. V závěru prvního poločasu brankář hostů Alexander Nübel fauloval Matheuse Pereiru, ale Hanno Behrens nařízenou penaltu neproměnil.

Pro kapitána Norimberku to byl další zahozený pokutový kop v krátké době, před měsícem nedal penaltu ani při porážce 0:1 s Lipskem.

Domácí se přece jen dostali do vedení v 83. minutě, kdy se hlavou trefil Jujo Kubo. O chvíli později ale vyrovnal prvním gólem ve své páté bundesligové sezoně obránce Matija Nastasič. Bývalý hráč Manchesteru City usměrnil pohotově míč po střele Omara Mascarella.

Výsledek 29. kola: Norimberk - Schalke 1:1 (83. Kubo - 85. Nastasič).

1. FC Norimberk - FC Schalke 04 1:1 (0:0)

Branky: 82. Kubo - 84. Nastasić. Rozhodčí: Kampka – Bandurski, Kempkes. ŽK:78. Matheus Pereira - 72. Mascarell, 90+4. Stambouli.

1. FC Norimberk Mathenia – Bauer, Mühl, Ewerton, Leibold (50. Kubo) – Erras – Matheus Pereira, Löwen, Behrens (C), Kerk – Ishak.

FC Schalke 04 Nübel – Stambouli (C), Sané, Nastasić – D. Caligiuri, Boujellab (81. Rudy), Harít (67. Bentaleb), Mascarell, Oczipka – Skrzybski (46. Embolo), Burgstaller.