Erling Haaland (vlevo) z Dortmundu se snaží zbavit Rafaela Czichose z Kolína. | foto: AP

Druhý zápas, dva góly. Haaland v bundeslize znovu řádil a má rekord

• 23
Fotbalový Dortmund porazil v předehrávce německé ligy Kolín nad Rýnem po 5:1. Skóre zápasu otevřel už po 52 sekundách hry obránce Raphaël Guerreiro, v závěru znovu zazářil norský střelec Erling Haaland, který se po hattricku v minulém utkání trefil dvakrát. Stal se novým rekordmanem bundesligy.

Po úvodním zásahu portugalského reprezentanta přidali další góly domácích dva nejlepší střelci Borussie. Po necelé půlhodině se podesáté v sezoně prosadil Marco Reus, po přestávce zvýšil na 3:0 svou jedenáctou brankou Jadon Sancho.

Po hodině hry sice snížil Mark Uth, necelou čtvrthodinu po příchodu na hřiště ale začal opět úřadovat Haaland. Devatenáctiletý útočník, jenž se o víkendu při soutěžní premiéře za Dortmund uvedl na hřišti Augsburgu třemi góly, přidal během deseti minut první dvě branky na domácím hřišti a nadchl více než 80 000 fanoušků v hledišti.

Haaland zatím odehrál za Borussii pouhých 57 minut a už se v mužstvu dělí o třetí místo mezi kanonýry. Pět gólů v prvních dvou zápasech bundesligy dosud žádný fotbalista nedal.

Německá liga - 19. kolo: Dortmund - Kolín nad Rýnem 5:1 (77. a 87. Haaland, 1. Guerreiro, 29. Reus, 48. Sancho - 64. Uth).

Borussia Dortmund - 1. FC Kolín nad Rýnem 5:1 (2:0)

Branky: 2. Guerreiro, 31. Reus, 49. Sancho, 78. Häland, 89. Häland - 65. Uth. Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter. ŽK:40. Witsel - 13. Bornauw.

Borussia Dortmund Bürki – Ł. Piszczek, Hummels, Akanji – Hakimí, Brandt, Witsel, Guerreiro – T. Hazard (66. Häland), Reus (C) (80. Dahoud), Sancho (90. Reyna).

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Ehizibue (76. Modeste), Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Thielmann (46. Kainz), Uth (79. Rexhbecaj), Jakobs – J. Córdoba.