Rafael Van Der Vaart z Hamburku slaví svůj gól.

Rafael Van Der Vaart z Hamburku slaví svůj gól. | foto: AP

Z gólů se radovali Darida i Gebre Selassie, Dortmund už není poslední

• 20
Ve 14. kole německé ligy se mezi střelce zapsali dva čeští fotbalisté. Zatímco Vladimír Darida tím pomohl Freiburgu k remíze 1:1 na hřišti Paderbornu, Theodor Gebre Selassie porážce Werderu Brémy proti Frankfurtu nezabránil. Kritickou situaci zvládla Borussia Dortmund, která porazila 1:0 Hoffenheim a posunula se z posledního místa.

Čtyřiadvacetiletý Darida se trefil ve druhém zápase za sebou. Celkem v tomto ročníku německé ligy vstřelil už pět gólů, z toho čtyři z penalty. Dokonce je nejlepším střelcem Freiburgu!

Proti Paderbornu otevřel skóre v 18. minutě z penalty nařízené za faul Hünemeiera na Klause, ale minutu před koncem řádné hrací doby vyrovnal Kachunga.

Daridův spoluhráč Pavel Krmaš odehrál v obraně Freiburgu 84 minut.

Zatímco Daridův gól pomohl alespoň k bodu, Gebre Selassie z Werderu Brémy musel skousnout porážku 2:5 s Frankfurtem.

Sedmadvacetiletý pravý obránce se prosadil v poslední minutě první půle, kdy vyrovnal hlavičkou po rohovém kopu na 1:1. Jenže Brémy remízový stav neudržely, ve druhé půli čtyřikrát inkasovaly a v tabulce figurují na předposlední příčce.

Člen širšího kádru reprezentace Gebre Selassie dal čtvrtý bundesligový gól po předloňském odchodu do Brém z Liberce. Naposledy v nejvyšší německé soutěži skóroval v závěrečném kole minulé sezony proti Leverkusenu.

Útočník vítězného týmu Václav Kadlec zůstal celý zápas na lavičce náhradníků Frankfurtu.

Franck Ribéry (vpravo) z Bayernu Mnichov nahání Wendella z Leverkusenu.
Gólová radost hráčů Bayernu Mnichov v utkání s Leverkusenem, uprostřed je...
Arjen Robben z Bayernu Mnichov během duelu s Leverkusenem

SUVERÉN. Na prvním místě zůstává Bayern Mnichov, který v tomto ligovém ročníku ještě neprohrál.

První zůstává suverénní a neporažený Bayern Mnichov, který vyhrál nad Leverkusenem 1:0. Svou jubilejní 100. brankou za mnichovský celek rozhodl Franck Ribéry.

V Mnichově se ve 3. minutě Leverkusen dostal do velké šance, Bellarabi už poslal míč za Neuerova záda, na poslední chvíli před brankovou čárou však zasáhl obránce Bernat.

Gól padl až v 51. minutě, ve vápně se k míči dostal Alonso a hlavou přesně nahrál Ribérymu. Pojistit vítězství Bayernu druhou brankou mohl o osm minut později Lewandowski, netrefil však z blízkosti branku.

Mats Hummels (vlevo) z Dortmundu vyhrál hlavičkový souboj se Svenem Schipplockem z Hoffenheimu.

Úlevu prožívá Dortmund. Trápící se gigant opustil potupné poslední místo bundesligy. Teprve čtvrté vítězství v sezoně zařídil proti Hoffenheimu pohotovou hlavičkou v 17. minutě Gündogan, další gól už v utkání nepadl.

Hoffenheim sice útočí na pohárové příčky, ale z posledních pěti utkání čtyřikrát prohrál. V Dortmundu doplatil na Aubameyangův centr z pravé strany, po němž se Gündogan vrhl rybičkou a překonal brankáře Baumanna.

Fanoušky Dortmundu neodradilo ani postavení úřadujících vicemistrů v bundesligové tabulce. Stadion pro 80 000 diváků byl opět vyprodaný.

Formu potvrdil Wolfsburg, který v Hannoveru zvítězil 3:1 a z posledních devíti ligových duelů osm vyhrál. Na všechny trefy svého týmu přihrál chorvatský reprezentant Perišič.

Stuttgartu se první utkání před vlastními fanoušky s koučem Stevensem nezdařilo, se Schalke prohrál jednoznačně 0:4.

Celek z Gelsenkirchenu se do vedení dostal hned v první minutě zásluhou Choupo-Motinga. Kamerunský útočník v zápase nakonec dosáhl hattrick, ke kterému výraznou měrou přispěl Barnetta, jenž si u všech tří gólů připsal asistenci.

Český obránce či záložník Adam Hloušek odehrál za Stuttgart, který poprvé ve své bundesligové historii prohrál tři domácí zápasy za sebou bez vstřeleného gólu, celé utkání.

Kolín nad Rýnem byl od začátku utkání s Augsburgem střelecky aktivnější a svůj tlak využil ve 13. minutě. Olkowského centr si před sebe sklepl Anthony Ujah a nejlepší střelec týmu otevřel skóre.

Bavorský celek duel však dokázal otočit. Djurdjič vyrovnal svým premiérovým gólem v dresu Augsburgu a v 90. minutě dokonal obrat Esswein.

Tomáš Kalas, jenž v Kolíně hostuje z londýnské Chelsea, utkání nesledoval ani z lavičky.

Český záložník Petr Jiráček nastoupil poprvé v bundesligové sezoně v základní sestavě Hamburku a jeho tým i s gólmanem Jaroslavem Drobným v bráně zvítězil v utkání 2:1 nad Mohučí.

Člen širšího kádru reprezentace Jiráček v předchozím průběhu bundesligové sezony zasáhl jen do čtyř utkání jako střídající hráč, ale tentokrát dostal šanci od začátku.

Hamburk byl dlouho aktivnější a v 54. minutě vedl 2:0. Mohuč pak přidala, ale Drobného překonal jen v 89. minutě zblízka hlavičkou o břevno Okazaki.

Výsledky 14. kola: Bayern Mnichov - Leverkusen 1:0 (51. Ribéry), Hannover - Wolfsburg 1:3 (45.+1 Joselu - 4. De Bruyne, 69. Dost, 85. Arnold), Kolín nad Rýnem - Augsburg 1:2 (13. Ujah - 53. Djurdjič, 90. Esswein), Stuttgart - Schalke 0:4 (1., 21. a 61. Choupo-Moting, 10. Meyer), Mönchengladbach - Hertha Berlín 3:2 (9. Jantschke, 53. Raffael, 83. Hazard - 45. Schieber, 90.+2 Kalou z pen.), Paderborn - Freiburg 1:1 (89. Kachunga - 18. Darida z pen.), Dortmund - Hoffenheim 1:0 (17. Gündogan), Hamburk - Mohuč 2:1 (32. Cleber, 54. Van der Vaart z pen. - 89. Okazaki), Eintracht Frankfurt - Brémy 5:2 (34. a 68. Meier, 52. Seferovic, 76. Aigner, 80. Stendera - 45. Gebre Selassie, 79. Caldirola).