Benjamin Pavard (vlevo) z Bayernu Mnichov hraje balon, stíhá jej Florian...

Benjamin Pavard (vlevo) z Bayernu Mnichov hraje balon, stíhá jej Florian Niederlechner z Augsburgu. | foto: AP

Dortmund zdolal lídra, Bayern o výhru v Augsburgu přišel v nastavení

• 4
Fotbalisté Mönchengladbachu prohráli v Dortmundu 0:1, přesto zůstávají ve vyrovnané tabulce německé ligy o skóre na prvním místě. Bayern Mnichov dvakrát překonal českého brankáře Tomáše Koubka, přesto v 8. kole znovu ztratil body a v Augsburgu remizoval 2:2.

Celý zápas za Augsburg odehrál i záložník Jan Morávek stejně jako Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie při remíze Brém 1:1 s Herthou. V berlínském celku nastoupil v základní sestavě Vladimír Darida. Zraněný Patrik Schick chyběl v nominaci Lipska, které se v souboji dvou celků ze špičky tabulky hrálo 1:1 s Wolfsburgem.

Augsburg se proti obhájci titulu ujal vedení hned v první minutě. Rani Khedira prodloužil hlavou za obranu na Marca Richtera, který ve skluzu překonal Manuela Neuera.

Bayern vyrovnal po čtvrthodině hry, kdy si sice Koubek na hlavičku Roberta Lewandowského sáhl, míč ale mimo tři tyče nedokázal vytěsnit. Polský kanonýr se trefil i v osmém ligovém zápase v sezoně a suverénně vládne s 12 góly tabulce střelců.

Před pauzou Koubkovi pomohla po voleji Sergeho Gnabryho tyč, stejný hráč ho ale ve 49. minutě přece jen překonal.

Ve druhém poločase český gólman udržel naděje svého týmu na body při šancích Kingsleyho Comana a znovu Gnabryho. A tak ve druhé minutě nastavení vyrovnal Alfred Finnbogason po spolupráci střídajících hráčů se Sergiem Córdovou. Bayern ztratil body po domácí porážce s Hoffenheimem podruhé za sebou.

V duelu dvou Borussií dopravil jako první míč do sítě dortmundský Thorgan Hazard, po konzultaci s videorozhodčím ale nakonec gól kvůli ofsajdu neplatil. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů se dočkal až v 58. minutě, kdy Marco Reus zužitkoval Hazardovu kolmici za obranu.

Dortmund porazil svého rivala podeváté v řadě a přiblížil se mu na rozdíl jednoho bodu. Mönchengladbach je v čele o skóre před Wolfsburgem, pouhé dva body na něj ale ztrácí ještě devátý Leverkusen. V případě nedělního vítězství nad Hoffenheimem se může na první místo posunout Schalke.

Brémy brzy vedly díky devatenáctiletému Joshu Sargentovi, ale v 70. minutě překonal Pavlenku střelou na zadní tyč Dodi Lukebakio. Werder už čtyři zápasy čeká na výhru.

Hoffenheim zvítězil nad Schalke 2:0, celé utkání odehrál v dresu vítězů český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Dlouho vyrovnané utkání rozhodl brankou z dorážky v 72. minutě Andrej Kramarič. Chorvatský vicemistr světa se trefil v prvním zápase po artroskopické operaci kolena, kvůli které vynechal úvod sezony. Schalke po obdržené brance otevřelo hru, což v 85. minutě potrestal z úniku Ihlas Bebou.

V utkání nováčků byl úspěšnější Kolín nad Rýnem, který přehrál Padeborn 3:0. Domácí se tak dostali ze sestupových příček, zatímco Padeborn zůstává se ziskem jednoho bodu jako jediný v lize bez výhry.

V páteční předehrávce fotbalisté Frankfurtu nepustili Leverkusen do čela tabulky, doma zvítězili jasně 3:0.

Sobotní výsledky 8. kola: Augsburg - Bayern Mnichov 2:2 (1. Richter, 90.+2 Finnbogason - 14. Lewandowski, 49. Gnabry), Brémy - Hertha Berlín 1:1 (7. Sargent - 70. Lukebakio), Düsseldorf - Mohuč 1:0 (82. Hennings), Lipsko - Wolfsburg 1:1 (54. Werner - 82. Weghorst), Union Berlín - Freiburg 2:0 (1. Bulter, 84. Ingvartsen), Dortmund - Mönchengladbach 1:0 (58. Reus), Kolín nad Rýnem - Paderborn 3:0 (9. Terodde, 59. Schaub, 85. Bornauw), Hoffenheim - Schalke 2:0 (72. Kramarič, 86. Bebou).

FC Augsburg - Bayern Mnichov 2:2 (1:1)

Branky: 1. Richter, 90+1. Finnbogason - 14. Lewandowski, 49. Gnabry. Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel. ŽK:63. Richter, 73. R. Khedira, 90+3. Koubek - 37. Kimmich, 42. Th. Alcântara, 84. Javi Martínez. Diváci: 30 660.

FC Augsburg Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – Oxford (63. Jensen) – Vargas, Morávek, R. Khedira (C), Richter (82. Córdova) – Niederlechner (68. Finnbogason).

Bayern Mnichov Neuer (C) – Kimmich, Süle (12. Alaba), Lucas Hernández, Pavard – Th. Alcântara, Javi Martínez – Coman, Coutinho (80. T. Müller), Gnabry (86. Goretzka) – Lewandowski.

1. FC Union Berlín - SC Freiburg 2:0 (1:0)

Branky: 2. Bülter, 84. Ingvartsen. Rozhodčí: Cortus – Heft, Bandurski. ŽK:12. Gentner, 66. Andrich, 77. Ingvartsen.

1. FC Union Berlín Gikiewicz – Friedrich, Parensen, Schlotterbeck – Trimmel, Gentner (77. Kroos), Andrich, Lenz – Ingvartsen, Bülter (89. Mees) – Andersson (83. Ujah).

SC Freiburg Schwolow (22. Thiede) – Lienhart, Koch, Heintz – Schmid, Abraši (46. Petersen), Höfler (58. Grifo), Günter – Haberer, Höler – Waldschmidt.

Fortuna Düsseldorf - 1. FSV Mohuč 05 1:0 (0:0)

Branky: 82. Hennings. Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Wessel. ŽK:60. K. Ayhan, 66. Tekpetey - 31. E. Fernandes, 84. Zentner, 87. Boëtius. ČK:45+1. E. Fernandes.

Fortuna Düsseldorf Steffen – Zimmermann, K. Ayhan, Nuhu, Gießelmann – Zimmer, Bodzek (C) (86. Sobottka), Hoffmann, Tekpetey (66. Kownacki) – Hennings, Karaman (82. Thommy).

1. FSV Mohuč 05 Zentner – Brosinski (C), St. Juste, Niakhaté, Aaron Martín – Öztunali, E. Fernandes, Malong (84. Szalai), Boëtius – Onisiwo (71. Quaison), Awoniyi (46. Latza).

RB Lipsko - VfL Wolfsburg 1:1 (0:0)

Branky: 56. Werner - 84. Weghorst. Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger. ŽK:71. Saracchi - 10. Guilavogui, 14. Mbabu, 45+1. Tisserand.

RB Lipsko Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Orban, Saracchi – Sabitzer, Laimer (78. Kampl), Demme, Nkunku (72. Forsberg) – Y. Poulsen, Werner (88. Cunha).

VfL Wolfsburg Pervan – Mbabu, Bruma, Tisserand – William, Guilavogui, Arnold, Roussillon (70. Steffen) – Brekalo (76. Nmecha), Weghorst, Joao Victor (89. Klaus).

Werder Brémy - Hertha BSC 1:1 (1:0)

Branky: 7. Sargent - 70. Lukebakio. Rozhodčí: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp. ŽK:80. Bittencourt - 58. Klünter.

Werder Brémy Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Groß, Friedl – M. Eggestein, Şahin (81. Bargfrede), Klaassen (C) – Sargent (74. J. Eggestein), Bittencourt, Rašica (87. C. Pizarro).

Hertha BSC Jarstein – Klünter, Rekik, Boyata, Mittelstädt – Skjelbred (90. Torunarigha), Grujić – M. Wolf, Darida, Dilrosun (56. Lukebakio) – Ibišević (C) (77. Selke).

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 1:0 (0:0)

Branky: 58. Reus. Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Günsch. ŽK:61. Delaney - 88. Jantschke, 90+1. Neuhaus.

Borussia Dortmund Bürki (70. Hitz) – Hakimí, Akanji, Hummels, N. Schulz – Witsel, Weigl – T. Hazard (90+6. Ł. Piszczek), Brandt (90+2. Zagadou), Delaney – Reus.

Borussia Mönchengladbach Sommer – Lainer, Elvedi, Jantschke, Wendt (78. Stindl) – Kramer, Zakaria, Bénes (64. Neuhaus) – Embolo (63. Herrmann) – Pléa, Thuram.

TSG 1899 Hoffenheim - FC Schalke 04 2:0 (0:0)

Branky: 72. Kramarić, 85. Bebou. Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüller. ŽK:37. Geiger, 68. S. Posch - 80. Harít, 83. Sané.

TSG 1899 Hoffenheim Baumann – S. Posch (76. Bičakčić), Akpoguma, Hübner, Skov – Vogt (C) – Kadeřábek, Geiger (46. Bebou), Rudy, Kramarić – Adamjan (62. Rupp).

FC Schalke 04 Nübel (C) – Kenny (86. Kabak), Stambouli, Sané, Oczipka – Schöpf, Mascarell – D. Caligiuri (78. Kutucu), Harít – Matondo (57. Uth), Burgstaller.

1. FC Kolín nad Rýnem - SC Paderborn 07 3:0 (1:0)

Branky: 8. Terodde, 59. Schaub, 85. Bornauw. Rozhodčí: Gräfe – Schaal, Sinn.

1. FC Kolín nad Rýnem T. Horn – Ehizibue, Bornauw, Czichos, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Schindler, Schaub (84. Höger), Kainz (63. Risse) – Terodde (75. J. Córdoba).

SC Paderborn 07 Zingerle – Dräger, Kilian, Schonlau, Holtmann – Gjasula (C), Vasiliadis – Pröger, Cauly (77. Sabiri), Antwi-Adjei (62. Zolinski) – Gueye (62. Michel).