Mikael Ishak z Norimberku (vlevo) si kryje míč před Arnem Maierem z Herthy.

Mikael Ishak z Norimberku (vlevo) si kryje míč před Arnem Maierem z Herthy. | foto: AP

Duda dva góly a Hertha vyhrála v Norimberku, Schalke zdolalo Wolfsburg

• 1
Slovenský reprezentační záložník Ondrej Duda dvakrát skóroval v 18. kole německé bundesligy a Hertě Berlín pomohl k vítězství v Norimberku 3:1. Za domácí hrál celé utkání Ondřej Petrák, za hosty Vladimír Darida naskočil od 57. minuty. V druhém nedělním utkání Schalke zdolalo dlouho neporažený Wolfsburg.

Skóre v Norimberku otevřel po rychlé kombinaci hostující Ibiševič. Domácí ale odpověděli těsně před přestávkou po rohovém kopu brankou kapitána Behrense, který ukončil čtyři zápasy trvající čekání svého týmu na gól.

Jenže už pět minut po začátku druhé půle si na hranici vápna zpracoval míč slovenský reprezentant Duda a střelou k tyči překonal Matheniu. Za dvacet minut se z podobného místa prosadil znovu a dal devátý gól v sezoně.

Hertha vyhrála po třech zápasech a posunula se těsně za pohárové příčky.

Fotbalisté Schalke proměnili hned první velkou příležitost, kterou jim poskytl obránce William v podobě penalty. Brazilský bek fauloval ve vápně Schopfa a sudí nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Caligiuri.

Wolfsburg vrátil do utkání Rexhbecaj, jenž dorazil odraženou střelu od tyče do odkryté branky. V 78. minutě se po přihrávce na pravé straně dostal k míči Caligiuri, který kličkou do středu zmátl obránce a levačkou vstřelil svou druhou branku v zápase a celkově čtvrtou v lize.

Jarní část bundesligy začala v pátek výhrou Bayernu na hřišti Hoffenheimu. V sobotu uhájil šestibodový náskok v čele Dormund, který vyhrál na hřišti čtvrtého Lipska.

Výsledky 18. kola: Norimberk - Hertha Berlín 1:3 (42. Behrens - 50. a 70. Duda, 15. Ibiševič), Schalke - Wolfsburg 2:1 (8. z pen. a 78. Caligiuri - 20. Rexhbecaj).

1. FC Norimberk - Hertha BSC 1:3 (1:1)

Branky: 42. Behrens - 15. Ibišević, 50. Duda, 70. Duda. Rozhodčí: Winkmann – Bandurski, Blos. ŽK:56. Löwen, 80. Misidjan - 83. Duda. Diváci: 36 112.

1. FC Norimberk Mathenia – Valentini, Margreitter, Ewerton, Leibold – Petrák – Misidjan, Behrens (C), Löwen (82. Knöll), Matheus Pereira (82. Kubo) – Ishak.

Hertha BSC Jarstein – Stark, Lustenberger, Rekik – Lazaro, Grujić (57. Darida), Maier, Duda, Plattenhardt – Selke (89. Köpke), Ibišević (C).

FC Schalke 04 - VfL Wolfsburg 2:1 (1:1)

Branky: 8. D. Caligiuri, 79. D. Caligiuri - 20. Rexhbecaj. Rozhodčí: Gräfe – Achmüller, Sinn. ŽK:66. McKennie.

FC Schalke 04 Nübel – D. Caligiuri, Sané, Nastasić, Oczipka – Stambouli, Rudy – Schöpf, McKennie (90+2. Serdar), Skrzybski (90+3. Kutucu) – Uth (90. Wright).

VfL Wolfsburg Casteels – William, Knoche, Brooks, Roussillon – Arnold – Gerhardt (87. Malli), Rexhbecaj (72. Brekalo) – Steffen (85. Klaus), Weghorst, Mehmedi.