Fotbalisté Borussie Dortmund oslavují gól (ilustrační snímek).

Fotbalisté Borussie Dortmund oslavují gól (ilustrační snímek). | foto: Reuters

Drobný dostal červenou a Brémy padly s Dortmundem. Hoffenheim vyhrál

• 0
Brankář Werderu Brémy Jaroslav Drobný kvůli červené kartě nedochytal utkání 17. kola bundesligy proti Dortmundu. Svůj tým po faulu na Marca Reuse oslabil ve 39. minutě, Borussia tou dobou vedla díky trefě André Schurrleho. Domácím se v deseti podařilo vyrovnat, ale tři body zajistil hostům Lukasz Piszczek. Hoffenheim bez Pavla Kadeřábka zdolal Augsburg, v jehož dresu nastoupil ke 100. bundesligovému zápasu Jan Morávek.

Jubilejní 200. zápas v německé fotbalové lize Jaroslavu Drobnému ani trochu nevyšel.

Českého brankáře nejprve v páté minutě překonal po úniku a povedené kličce André Schürrle. Ve 39. minutě pak domácí obraně utekl také Marco Reus, kterého zkušený gólman před pokutovým územím srazil nohou a dostal červenou kartu.

Ve druhém poločase sice dokázal vyrovnat Fin Bartels, jenže Lukasz Piszczek v 71. minutě rozhodl o vítězství Borussie a jejím posunu na čtvrté místo. Pouze na lavičce patnáctých Brém zůstal reprezentační obránce Theo Gebre Selassie.

Darida k výhře nepomohl

Hertha nestačila na Leverkusen

Český záložník Vladimír Darida odehrál za Herthu Berlín 82 minut. Hvězdou utkání na hřišti Leverkusenu byl domácí Hakan Calhanoglu, který vstřelil dva góly. Bayer vyhrál 3:1. Nedělní program bundesligy uzavřel bezbrankový duel Mohuče s Kolínem.

Další český bek Pavel Kadeřábek kvůli zranění lýtka chyběl v sestavě Hoffenheimu při výhře 2:0 v Augsburgu. Za domácí odehrál úvodních 74 minut záložník Jan Morávek, který ve čtvrtek prodloužil s klubem smlouvu.

Hoffenheim v neúplné tabulce poskočil na třetí pozici a dál zůstává jediným neporaženým celkem v pěti elitních ligách v této sezoně. Ve druhém poločase za hosty skórovali Sandro Wagner a střídající Andrej Kramarič.

Finský gólman Frankfurtu Lukáš Hrádecký byl už ve třetí minutě vyloučen za hru rukou mimo šestnáctku. Již za tři minuty přesilovku využil Marvin Compper a těsně před pauzou zvýšil Timo Werner. Jasné vítězství Lipska stvrdil v 67. minutě vlastním zásahem Jesús Vallejo.

Výsledky 17. kola: Augsburg - Hoffenheim 0:2 (47. Wagner, 64. Kramarič), Brémy - Dortmund 1:2 (59. Bartels - 5. Schürrle, 76. Piszczek), Darmstadt - Mönchengladbach 0:0, Schalke - Ingolstadt 1:0 (90. Burgstaller), Wolfsburg - Hamburk 1:0 (82. Gómez), Lipsko - Eintracht Frankfurt 3:0 (6. Compper, 45.+4 Werner, 67. vlastní Vallejo), Leverkusen - Hertha Berlín 3:1 (36. z pen. a 88. Calhanoglu, 12. Toprak - 44. Stocker), Mohuč - Kolín nad Rýnem 0:0.