Nejlepší z Čechů byl v bundeslize Týce

  • 2
Berlín - Záložník Mnichova 1860 Roman Týce byl nejlepším českým hráčem ve 20. kole fotbalové bundesligy. Vychází to z hodnocení magazínu Kicker. Týce, který hrál proti Hamburku na levém kraji záložní řady, dostal slušnou známku 2.5. Nikdo z jeho spoluhráčů v poli nebyl hodnocen líp. Týceho výkon však týmu k bodům nepomohl, Hamburk doma vyhrál 2:1. Žádný český fotbalista se nedostal do sestavy kola.

Obránce Tomáš Votava, Týceho spoluhráč, dostal čtyřku. Oba se na hřišti potkávali s Fukalem a Ujfalušim, kteří od Kickeru dostali průměrnou známku 3.

Stejně vyšel z hodnocení novinářů Vratislav Lokvenc z Kaiserslauternu, jeho tým vyhrál v Kolíně nad Rýnem 1:0. Za domácí hrál Miroslav Baranek jen posledních osm minut a nebyl hodnocen.

Jiří Němec odehrál v záloze Schalke 04 sedmdesát minut a dostal známku 4. Jeho klub zdolal Mönchengladbach 2:0, v sestavě poražených hrál Ivo Ulich čtyřiasedmdesát minut a byl hodnocen o půl stupně horší známkou než Němec.

Záložník Dortmundu Tomáš Rosický dostal za výkon ve Wolfsburgu nízkou známku 4.5. Kvůli zranění stehenního svalu neodehrál ani poločas. Jeho spoluhráč Jan Koller si vysloužil trojku.

Marek Nikl z Norimberku patřil k lepším hráčům mužstva, kterého zdolalo Chotěbuz, ale i tak byl hodnocen známkou 3.5. David Jarolím dostal čtyřku.

Nejlepší známkou je jednička, nejhorší šestka.

Fotbalové Euro 2020

Neděle 17. listopadu: Bulharsko - Česko od 18:00.

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.