Juventus - Lecce: Nedvěd uniká

Juventus - Lecce: Nedvěd uniká - Pavel Nedvěd z Juventusu (vpravo) uniká protihráčům z Lecce v utkání italské ligy. | foto: Catherine Benson, Reuters

Nedvěd zařídil penaltu, Juventus vyhrál

• 6
Řím - Juventus Turín si v italské lize udržel desetibodový náskok před pronásledovali z Milána, do konce soutěže zbývá jedenáct zápasů. V 27. kole se však doma trápil s posledním Lecce, definitivně rozhodl až dvě minuty před koncem díky penaltě, která se pískala za faul na Nedvěda. Milán vyhrál v Palermu a třetí Inter si doma poradil s Udine.

V Turíně hostující outsider dokonce dal první gól, ale obhájci titulu ještě do poločasu skóre otočili zásluhou Emersona a Kovače. V 88. minutě pojistil výhru
Del Piero.

Uspěl i nejbližší pronásledovatel turínského celku AC Milán, který zvítězil v Palermu 2:0. Přemožitelům pražské Slavie z Poháru UEFA tak hosté oplatili nedávnou porážku a vyřazení z Italského poháru.

Výhru AC zařídili Fillipo Inzaghi a Ševčenko, kterého v 82. minutě fauloval brankář Andujar a ukrajinský kanonýr z penalty nezaváhal. V 78. minutě se na hřiště dostal i Marek Jankulovski.

Palermo už s výsledkem nic neudělalo ani při krátké početní výhodě po vyloučení Stama v závěru utkání.

Ve 27. kole neztratil ani třetí tým tabulky Inter Milán, který porazil Udine 3:1. Dva góly vstřelil Argentinec Cruz, který v týdnu prodloužil v Interu smlouvu do roku 2008.

AS Řím zvítězil v městském derby nad Laziem 2:0 a jedenáctou výhrou po sobě vytvořil nový rekord italské ligy. Svými góly se o to zasloužili Taddei a Aquilani.

Hosté zvládli důležitý zápas i bez kapitána Franceska Tottiho, který si v minulém kole zlomil nohu. Po operaci byl teprve ve středu propuštěn z nemocnice a už povzbuzoval své spoluhráče přímo na ploše.

Protože mu vedení ligy neumožnilo sedět na lavičce AS, nechal si Totti postavit zvláštní lavici na atletickou dráhu u hřiště. "Raději bych byl přímo na trávníku," řekl italský reprezentant fanouškům, kteří ho přivítali bouřlivým potleskem. Jeho tým se díky výhře udržel na čtvrtém místě o bod před Fiorentinou.

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v Parmě 4:2. Domácí Parma přitom už po 19 minutách vedla o dvě branky, ale Bulhar Božinov dvěma rychlými zásahy ještě do poločasu vyrovnal a po půli přidala Fiorentina ještě dva góly. V obraně vítězů odehrál celý zápas Tomáš Ujfaluši.

Reggina se rozešla s Livornem smírně 1:1. V souboji čtrnáctého celku se šestým otevřel skóre minutu po změně stran hostující Morrone, v 63. minutě vyrovnal Francesco Cozza.

Výsledky 27. kola
Reggina - Livorno 1:1 (63. Cozza - 46. Morrone)
Parma - Fiorentina 2:4 (3. Simplicio z pen., 19. Bresciano - 35. a 39. Božinov, 48. Jörgensen, 68. Jimenez)
Ascoli - Messina 1:0 (90. Cariello)
Cagliari - Chievo 2:2 (32. Suazo, 90.+4 Gobbi - 86. Tiribocchi, 90. Pellissier)
Empoli - Treviso 1:1 (90.+3 Rigano - 53. Filippini)
Inter Milán - Udine 3:1 (18. z pen. a 47. Cruz, 60. Martins - 83. Iaquinta z pen.)
Juventus - Lecce 3:1 (18. Emerson, 44. Kovač, 88. Del Piero z pen. - 10. Delvecchio)
Palermo - AC Milán 0:2 (62. Inzaghi, 83. Ševčenko z pen.)
Siena - Sampdoria 1:0 (80. Vergassola)
Lazio Řím - AS Řím 0:2 (31. Taddei, 63. Aquilani).