Na Slovensku sestupují Košice

• 4
Bratislava - Ze slovenské ligy sestupuje další známý tým. Po Trnavě, Nitře či Prešovu, které nejvyšší soutěž opouštěly v minulých letech, potkal pád do druhé ligy Košice. Mužstvo ve 33. kole prohrálo v Bratislavě na Tehelném poli s domácím Slovanem 1:2 a už nemá šanci se zachránit. Mezi elitou je nahradí Banská Bystrica.

Jediný košický gól vstřelil bývalý hráč pražských Bohemians Kulig.

Trenčín si výhrou 3:1 nad Interem Bratislava naopak definitivně zajistil prvoligovou záchranu. V utkání Ružomberok - Dubnica vstřelil všechny tři branky domácí Števko, a to za necelou půlhodinu.

Žilina dala první gól už v páté minutě, kdy se z penalty trefil do trnavské sítě nejlepší ligový střelec Fabuš. Pět minut před koncem potom pojistil tříbodový zisk domácího klubu Mintál, který na Fabuše v pořadí kanonýrů ztrácí dvě branky.

Výsledky - 33. kolo:
Slovan Bratislava - Košice 2:1 (13. Šlahor, 28. Vittek - 14. Kulig), Púchov - Petržalka 0:1 (16. Kusalík), Ružomberok - Dubnica nad Váhom 3:0 (11., 33. a 36. Števko), Trenčín - Inter Bratislava 3:1 (11. Ďuriš, 47. Krupník, 55. Ivana - 90. Kocúrek), Žilina - Trnava 2:0 (5. Fabuš z pen., 85. Mintál)

10. 1. FC Košice          33 5 11 17 35:57 26

Róbert Vittek ze Slovanu Bratislava (vpravo) bojuje o míč s Jaroslavem Sovičem z Košic v zápase slovenské ligy.