Bordeaux

Bordeaux - Hráči Bordeaux slaví gól, který vstřelili Nancy. | foto: Regis Duvignau, Reuters

Monako prohrálo počtvrté za sebou

Paříž - Přímý souboj o druhé místo francouzské ligy vyhráli fotbalisté Bordeaux. Na domácím hřišti porazili ve 31. kole Nancy 2:1, přestože po prvním poločase prohrávali 0:1. Fotbalisté Monaka počtvrté za sebou prohráli a na vítězství už čekají více než dva měsíce. Tentokrát nestačili doma na Rennes.

Fotbalisté Monaka počtvrté za sebou ve francouzské lize prohráli a na vítězství už čekají více než dva měsíce.

V pondělním utkání 31. kola proti Rennes přitom domácí hráči sahali alespoň po remíze, v třetí minutě nastaveného času však překonal jejich obranu čtyřiatřicetiletý útočník Mickaël Pagis. Vítězný tým se díky tříbodovému zisku posunul v tabulce na páté místo.

O výhru Bordeaux se nejvíc zasloužil Fernando Cavenaghi, který Nancy vstřelil oba góly.

Nancy začalo zápas lépe a dostalo se do vedení po zásahu Kerky. Jenže domácím vyšla lépe druhá půle. Klíčový moment přišel v 53. minutě, kdy byl vyloučen hostující Brison, a Cavenaghi záhy srovnal.

Stejný hráč pak sedm minut před koncem zápas z penalty rozhodl. V sezoně šlo už o dvanáctou trefu argentinského střelce, kterému patří druhá příčka v tabulce kanonýrů francouzské ligy. Nancy pak přišlo ještě o dalšího vyloučeného hráče Biancalaniho.

Lyon zvítězil na hřišti Valenciennes těsně 2:1 a ziskem dalších tří bodů se opět přiblížili k obhajobě mistrovského titulu. Sedm kol před koncem má úřadující šampion stále devítibodový náskok před druhým Bordeaux.

Favorizovaní hosté se dostali do vedení už v osmé minutě zásluhou Kadera Keity, jenže domácí ještě do přestávky vyrovnali. Po uplynutí hodiny hry se ale trefil po Keitově pasu Sidney Govou a Lyon oslavil šestou výhru za sebou.

Výsledek - 31. kolo: Bordeaux - Nancy 2:1 (53. a 83. z pen. Cavenaghi - 29. Kerka), Le Mans - Caen 1:1 (32. Basa - 13. Gouffran), Lille - Auxerre 0:2 (41. Oliech, 56. Niculae), Valenciennes - Lyon 1:2 (27. Chelle - 8. Keita, 64. Govou), Mety - Toulouse 0:2 (80. a 82. Emana), Sochaux - Nice 1:0 (88. Pitau), Lorient - Marseille 1:2 (43. Sadfi z pen. - 53. Akale, 80. Niang), Monako - Rennes 1:2 (37. Sambou - 19. Hansson, 90.+3 Pagis).

Ligový pohár vyhrála PSG

Paříž St. Germain se stala potřetí vítězem francouzského Ligového poháru. V sobotním finále na Stade de France v Saint-Denis porazila 2:1 Lens a navázala na své triumfy z let 1995 a 1998.

Rozhodující gól vstřelil ve třetí nastavené minutě Bernard Mendy z penalty nařízené za faul kapitána Lensu Hiltona na Luyindulu.

Výsledek - finále: Paris St. Germain - Lens 2:1 (1:0)
Branky: 19. Pauleta, 90+3. B. Mendy z pen. - 52. Carriére.