Milan Škoda z Rizesporu a jeho gólová oslava

Milan Škoda z Rizesporu a jeho gólová oslava | foto: Profimedia.cz

Škoda v Turecku zazářil dvěma góly, za PAOK se znovu trefil Krmenčík

• 2
Devět zápasů, sedm gólů. Fotbalový útočník Milan Škoda v turecké lize září. Ve středu v utkání 20. kola dvěma trefami pomohl Rizesporu k vítězství 3:0 nad Gaziantepem.

Ještě na začátku prosince proseděl prohraný duel proti Fatihu Karagümrük na lavičce.

Od té doby pětatřicetiletý útočník nechyběl v základní sestavě, za důvěru se odvděčil sedmi góly v devíti zápasech, celkem jich v současném ročníku nastřílel osm.

Tentokrát Škoda proti třetímu týmu tabulky nejprve otevřel skóre ve 42. minutě tvrdou ranou z voleje do horního růžku, na začátku druhého poločasu přidal z penalty druhý gól.

Bývalý kapitán Slavie v závěru nevyužil šanci na premiérový hattrick v Turecku, protože na druhý pokutový kop šel paraguayský útočník Samu, který v 89. minutě uzavřel skóre.

Rizespor naplno bodoval po pěti zápasech a poskočil na 12. místo neúplné tabulky. Škoda je v pořadí střelců na dělené šesté příčce, vedoucí Aaron Boupendza z Hataysporu vstřelil 13 gólů.

Výsledky 20. kola: Hatayspor - Malatyaspor 1:2, Rizespor - Gaziantep 3:0 (dva góly Škoda), Galatasaray - Denizlispor 6:1.

Řecko: Krmenčík gól za PAOK

Český fotbalista Michael Krmenčík vstřelil třetí soutěžní gól za PAOK Soluň. Reprezentační útočník přispěl k domácímu vítězství 5:0 nad Larissou v úvodním osmifinále Řeckého poháru, k brance přidal ještě asistenci.

Sedmadvacetiletý Krmenčík, který v PAOK od ledna hostuje z belgických Brugg, už v deváté minutě připravil vedoucí zásah pro Christose Tzolise. Někdejší plzeňský hráč na začátku druhého poločasu zvýšil střelou zblízka na 3:0 a navázal na nedělní ligový gól proti OFI Kréta. Krmenčíkovi na tři branky v novém působišti stačilo pět zápasů.