Slávistický obránce Michal Frydrych lituje promarněné šance.

Slávistický obránce Michal Frydrych lituje promarněné šance. | foto: Dan Materna, MAFRA

Bývalý slávista Frydrych rozhodl o výhře Wisly, Feyenoord doma jen remizoval

• 0
Český fotbalista Michal Frydrych rozhodl v 11. kole polské ligy o výhře Wisly Krakov 1:0 na hřišti Górniku Zabrze. V dresu vítězného celku odehrál celý zápas i levý obránce Matěj Hanousek, útočník Jan Kliment přišel na hrací plochu v 68. minutě.

Frydrych vstřelil třetí gól v sezoně po padesáti minutách hry. Někdejší hráč Baníku Ostrava nebo Slavie napřáhl ze střední vzdálenosti a tečovaná střela skončila v síti bezmocného gólmana Sandomierského.

Svěřenci bývalého kouče Plzně Adriána Guľy utnuli třízápasovou sérii porážek a posunuli se na deváté místo tabulky. Górnik je jedenáctý.

Polsko

Výsledky 11. kola: Leczna - Gliwice 1:1, Nieciecza - Gdaňsk 0:2, Zabrze - Wisla Krakov 0:1 (gól Frydrych), Vratislav - Čenstochová 1:2.

Izrael

Fotbalisté Maccabi Haifa se vítězně naladili na čtvrteční utkání Evropské konferenční ligy proti pražské Slavii. V šestém kole izraelské nejvyšší soutěže potvrdili roli favorita a vyhráli 4:1 na hřišti posledního Hapoelu Jeruzalém, za který odehrál celý zápas český obránce Ondřej Bačo.

Třetí tým neúplné tabulky dal po dvou gólech v každém poločase. Dvakrát se trefil záložník Jaber, navíc přidal i asistenci. Maccabi nastoupilo v sestavě: Cohen - Menachem (79. Tawatha), Goldberg, Planič, Meir - Rodríguez, Chery, Jaber - Haziza (61. Lavi), Sahar (62. Donyoh), David (81. Mohamed).

Čtvrteční zápas Maccabi Haifa - Slavia Praha je na programu od 18:45.

Skotsko

Výsledky 9. kola: Glasgow Rangers - Hearts 1:1, Hibernian - Dundee United 0:3, Motherwell - Celtic Glasgow 0:2, Ross County - St. Mirren 2:3, St. Johnstone - Livingston 0:3, FC Dundee - Aberdeen 2:1.

Nizozemsko

Výsledky 9. kola: Feyenoord Rotterdam - Waalwijk 2:2, Deventer - Almelo 4:2, Heerenveen - Ajax Amsterdam 0:2, PSV Eindhoven - Zwolle 3:1, Sittard - Leeuwarden 1:0.

Rakousko

Výsledky 11. kola: Altach - Salcburk 1:1, Austria Vídeň - Admira 2:2, Klagenfurt - Rapid Vídeň 1:1.

Slovensko

Výsledky 11. kola: Žilina - Dunajská Streda 0:2, Senica - Michalovce 1:1, Zlaté Moravce-Vráble - Sereď 2:2, Žiar nad Hronom - Ružomberok 2:2.

1. Slovan Bratislava 10 7 2 1 25:8 23
2. Trnava 10 7 2 1 18:4 23
3. Ružomberok 11 4 6 1 16:10 18
4. Dunajská Streda 11 5 3 3 18:15 18
5. Michalovce 11 5 2 4 14:13 17
6. Trenčín 11 3 5 3 17:14 14
7. Žilina 11 4 2 5 15:14 14
8. Senica 11 3 5 3 12:16 14