Obranu soupeře, který ještě v minulé sezoně hrál Premier League, pokořil Matěj Vydra poprvé ještě v úvodní čtvrthodiny - trefil se krásně levačkou.
Na začátku druhého poločasu proměnil penaltu, před kterou byl sám faulovaný, a následně využil i chyby domácího brankáře Randoplha. Když v 67. minutě střídal, fanoušci Derby ho oslavovali.
Pětadvacetiletý útočník má totiž v aktuální sezoně výbornou bilanci - napříč soutěžemi nastoupil do patnácti zápasů, v nichž dvanáctkrát skóroval. Derby se díky jeho příspěvku drží na šestém místě tabulky, které zajišťuje postup do play-off o Premier League.
Výhru v sobotu slavil i reprezentant Tomáš Kalas z Fulhamu. Ten v londýnském souboji porazil Millwall.
Druhá anglická liga - výsledky 19. kola: Barnsley - Leeds 0:2, Aston Villa - Ipswich 2:0, Burton - Sunderland 0:2, Fulham - Millwall 1:0, Hull - Bristol 2:3, Middlesbrough - Derby 0:3 (Vydra tři góly), Norwich - Preston 1:1, Reading - Sheffield Wednesday 0:0, Wolverhampton - Bolton 5:1, Sheffield United - Birmingham 1:1, Nottingham - Cardiff 0:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Wolverhampton | 19 | 14 | 2 | 3 | 40:17 | 44 |
2. | Cardiff | 19 | 12 | 4 | 3 | 27:13 | 40 |
3. | Sheffield United | 19 | 12 | 1 | 6 | 32:21 | 37 |
4. | Aston Villa | 19 | 10 | 5 | 4 | 28:17 | 35 |
5. | Bristol | 19 | 9 | 7 | 3 | 30:20 | 34 |
6. | Derby | 18 | 9 | 5 | 4 | 29:20 | 32 |
7. | Middlesbrough | 19 | 8 | 5 | 6 | 24:18 | 29 |
8. | Leeds | 19 | 9 | 2 | 8 | 29:24 | 29 |
9. | Nottingham | 19 | 9 | 0 | 10 | 26:29 | 27 |
10. | Ipswich | 18 | 8 | 2 | 8 | 30:28 | 26 |
11. | Sheffield Wednesday | 19 | 6 | 8 | 5 | 23:21 | 26 |
12. | Fulham | 19 | 6 | 8 | 5 | 25:24 | 26 |
13. | Preston | 19 | 6 | 8 | 5 | 22:21 | 26 |
14. | Norwich | 19 | 6 | 6 | 7 | 17:23 | 24 |
15. | Brentford | 18 | 5 | 8 | 5 | 26:24 | 23 |
16. | QPR | 18 | 5 | 6 | 7 | 20:26 | 21 |
17. | Barnsley | 18 | 5 | 5 | 8 | 23:25 | 20 |
18. | Reading | 18 | 5 | 5 | 8 | 20:23 | 20 |
19. | Millwall | 19 | 4 | 7 | 8 | 19:20 | 19 |
20. | Hull | 19 | 4 | 6 | 9 | 32:35 | 18 |
21. | Birmingham | 19 | 4 | 4 | 11 | 10:28 | 16 |
22. | Sunderland | 19 | 2 | 8 | 9 | 25:35 | 14 |
23. | Burton | 19 | 3 | 5 | 11 | 12:37 | 14 |
24. | Bolton | 19 | 2 | 7 | 10 | 16:36 | 13 |
Švýcarská liga
Po skalpu Manchesteru United vyhrála Basilej i ve švýcarské lize. Celé utkání proti Lucernu odehráli Tomáš Vaclík i Marek Suchý.
Výsledky 16. kola: Lucern - Basilej 1:4, Thun - St. Gallen 1:2, FC Curych - Lausanne 2:0, Lugano - Young Boys Bern 1:2, Sion - Grasshopper Curych 3:0
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Young Boys Bern | 16 | 11 | 3 | 2 | 37:14 | 36 |
2. | Basilej | 16 | 8 | 5 | 3 | 30:15 | 29 |
3. | FC Curych | 16 | 6 | 7 | 3 | 19:13 | 25 |
4. | St. Gallen | 16 | 7 | 3 | 6 | 22:29 | 24 |
5. | Grasshopper Curych | 16 | 6 | 5 | 5 | 25:23 | 23 |
6. | Lausanne | 16 | 5 | 4 | 7 | 25:30 | 19 |
7. | Sion | 16 | 4 | 5 | 7 | 18:27 | 17 |
8. | Lugano | 16 | 4 | 4 | 8 | 16:26 | 16 |
9. | Thun | 16 | 4 | 3 | 9 | 24:30 | 15 |
10. | Lucern | 16 | 3 | 5 | 8 | 19:28 | 14 |
Polská liga
Výsledky 17. kola: Cracovia Krakov - Gdaňsk 2:1, Zabrze - Bialystok 3:1, Štětín - Gliwice 2:2, Gdyně - Nový Sadec 5:0, Kielce - Legia Varšava 3:2, Poznaň - Plock 2:1, Vratislav - Zaglebie Lubin 1:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Zabrze | 17 | 9 | 5 | 3 | 36:24 | 32 |
2. | Legia Varšava | 17 | 10 | 1 | 6 | 22:17 | 31 |
3. | Kielce | 17 | 8 | 5 | 4 | 28:17 | 29 |
4. | Poznaň | 17 | 7 | 7 | 3 | 26:15 | 28 |
5. | Wisla Krakov | 16 | 8 | 3 | 5 | 20:16 | 27 |
6. | Bialystok | 17 | 7 | 6 | 4 | 22:22 | 27 |
7. | Gdyně | 17 | 6 | 7 | 4 | 22:17 | 25 |
8. | Zaglebie Lubin | 17 | 6 | 6 | 5 | 22:18 | 24 |
9. | Vratislav | 17 | 6 | 5 | 6 | 21:24 | 23 |
10. | Gdaňsk | 17 | 5 | 5 | 7 | 23:26 | 20 |
11. | Plock | 17 | 6 | 2 | 9 | 19:25 | 20 |
12. | Cracovia Krakov | 17 | 4 | 6 | 7 | 21:25 | 18 |
13. | Nový Sadec | 17 | 4 | 6 | 7 | 14:23 | 18 |
14. | Nieciecza | 16 | 4 | 5 | 7 | 15:19 | 17 |
15. | Gliwice | 17 | 4 | 5 | 8 | 19:27 | 17 |
16. | Štětín | 17 | 2 | 4 | 11 | 14:29 | 10 |
Ruská liga
Výsledky 18. kola: Perm - Dynamo Moskva 2:1, Tosno - Tula 3:2, Groznyj - Ufa 2:1, Jekatěrinburg - FK Krasnodar 0:1, Kazaň - CSKA Moskva 0:1, Rostov na Donu - Machačkala 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Lokomotiv Moskva | 17 | 11 | 3 | 3 | 26:13 | 36 |
2. | Petrohrad | 17 | 9 | 6 | 2 | 28:9 | 33 |
3. | CSKA Moskva | 18 | 9 | 5 | 4 | 22:14 | 32 |
4. | FK Krasnodar | 18 | 9 | 3 | 6 | 26:20 | 30 |
5. | Spartak Moskva | 17 | 7 | 7 | 3 | 29:22 | 28 |
6. | Groznyj | 18 | 7 | 4 | 7 | 20:23 | 25 |
7. | Jekatěrinburg | 18 | 5 | 9 | 4 | 20:19 | 24 |
8. | Tula | 18 | 7 | 3 | 8 | 19:21 | 24 |
9. | Ufa | 18 | 6 | 6 | 6 | 17:21 | 24 |
10. | Rostov na Donu | 18 | 5 | 7 | 6 | 16:15 | 22 |
11. | Perm | 18 | 5 | 6 | 7 | 11:13 | 21 |
12. | Kazaň | 18 | 5 | 5 | 8 | 17:15 | 20 |
13. | Tosno | 18 | 5 | 5 | 8 | 17:26 | 20 |
14. | Dynamo Moskva | 18 | 3 | 7 | 8 | 15:20 | 16 |
15. | Machačkala | 18 | 4 | 4 | 10 | 18:36 | 16 |
16. | Chabarovsk | 17 | 2 | 6 | 9 | 14:28 | 12 |
Dánská liga
Výsledky 17. kola: Randers - Sönderjyske 0:2, Helsingör - Aalborg 0:1, Nordsjaelland - Horsens 6:0, Odense - Hobro 3:0, FC Kodaň - Lyngby 5:1, Silkeborg - Bröndby Kodaň 1:3
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Bröndby Kodaň | 17 | 12 | 3 | 2 | 37:15 | 39 |
2. | Midtjylland | 16 | 11 | 2 | 3 | 37:22 | 35 |
3. | Nordsjaelland | 17 | 10 | 3 | 4 | 45:31 | 33 |
4. | Hobro | 17 | 7 | 5 | 5 | 24:21 | 26 |
5. | FC Kodaň | 17 | 7 | 4 | 6 | 31:21 | 25 |
6. | Odense | 17 | 6 | 7 | 4 | 18:14 | 25 |
7. | Horsens | 17 | 5 | 8 | 4 | 22:25 | 23 |
8. | Aalborg | 17 | 5 | 7 | 5 | 15:19 | 22 |
9. | Sönderjyske | 17 | 5 | 6 | 6 | 28:23 | 21 |
10. | Lyngby | 17 | 4 | 6 | 7 | 25:37 | 18 |
11. | Aarhus | 16 | 5 | 2 | 9 | 18:28 | 17 |
12. | Randers | 17 | 3 | 5 | 9 | 15:25 | 14 |
13. | Silkeborg | 17 | 4 | 2 | 11 | 18:34 | 14 |
14. | Helsingör | 17 | 4 | 0 | 13 | 13:31 | 12 |
Nizozemská liga
Výsledky 13. kola: Alkmaar - Twente Enschede 2:0, Venlo - Tilburg 3:3, Almelo - Breda 2:1, Groningen - Feyenoord Rotterdam 0:2, Heerenveen - Zwolle 1:2, Ajax Amsterodam - Roda Kerkrade 5:1, Excelsior Rotterdam - PSV Eindhoven 1:2, Sparta Rotterdam - Utrecht 1:3, Arnhem - Haag 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | PSV Eindhoven | 13 | 12 | 0 | 1 | 40:14 | 36 |
2. | Ajax Amsterodam | 13 | 9 | 1 | 3 | 40:11 | 28 |
3. | Alkmaar | 13 | 9 | 1 | 3 | 22:15 | 28 |
4. | Zwolle | 13 | 7 | 4 | 2 | 19:12 | 25 |
5. | Utrecht | 13 | 7 | 2 | 4 | 23:23 | 23 |
6. | Arnhem | 13 | 6 | 4 | 3 | 26:16 | 22 |
7. | Feyenoord Rotterdam | 13 | 6 | 4 | 3 | 23:14 | 22 |
8. | Almelo | 13 | 5 | 3 | 5 | 20:23 | 18 |
9. | Heerenveen | 13 | 5 | 3 | 5 | 19:22 | 18 |
10. | Excelsior Rotterdam | 13 | 5 | 2 | 6 | 16:19 | 17 |
11. | Haag | 13 | 5 | 2 | 6 | 15:18 | 17 |
12. | Venlo | 13 | 3 | 6 | 4 | 16:20 | 15 |
13. | Groningen | 13 | 3 | 3 | 7 | 18:23 | 12 |
14. | Sparta Rotterdam | 13 | 2 | 5 | 6 | 11:22 | 11 |
15. | Tilburg | 13 | 3 | 2 | 8 | 18:30 | 11 |
16. | Twente Enschede | 13 | 3 | 0 | 10 | 16:25 | 9 |
17. | Breda | 13 | 2 | 3 | 8 | 12:29 | 9 |
18. | Roda Kerkrade | 13 | 2 | 1 | 10 | 10:28 | 7 |
Turecká liga
Výsledky 13. kola: Osmanlispor - Genclerbirligi 2:0, Göztepe - Akhisar 2:0, Malatyaspor - Besiktas 0:0, Galatasaray - Alanyaspor 2:0, Bursaspor - Karabükspor 2:1, Sivasspor - Trabzonspor 1:2, Kasimpasa - Konyaspor 2:1, Antalyaspor - Fenerbahce 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Galatasaray | 13 | 9 | 2 | 2 | 29:14 | 29 |
2. | Basaksehir | 12 | 8 | 2 | 2 | 23:14 | 26 |
3. | Fenerbahce | 13 | 6 | 5 | 2 | 26:17 | 23 |
4. | Besiktas | 13 | 6 | 5 | 2 | 19:12 | 23 |
5. | Kayserispor | 12 | 6 | 4 | 2 | 19:14 | 22 |
6. | Bursaspor | 13 | 6 | 3 | 4 | 24:16 | 21 |
7. | Göztepe | 13 | 6 | 3 | 4 | 24:21 | 21 |
8. | Trabzonspor | 13 | 5 | 4 | 4 | 25:27 | 19 |
9. | Sivasspor | 13 | 6 | 1 | 6 | 19:21 | 19 |
10. | Kasimpasa | 13 | 5 | 3 | 5 | 22:22 | 18 |
11. | Akhisar | 13 | 5 | 3 | 5 | 18:21 | 18 |
12. | Alanyaspor | 13 | 5 | 2 | 6 | 25:24 | 17 |
13. | Malatyaspor | 13 | 4 | 3 | 6 | 16:20 | 15 |
14. | Antalyaspor | 13 | 3 | 4 | 6 | 14:22 | 13 |
15. | Konyaspor | 13 | 3 | 2 | 8 | 13:18 | 11 |
16. | Osmanlispor | 13 | 3 | 2 | 8 | 19:26 | 11 |
17. | Karabükspor | 13 | 2 | 2 | 9 | 13:23 | 8 |
18. | Genclerbirligi | 13 | 2 | 2 | 9 | 14:30 | 8 |
Slovenská liga
Výsledky 17. kola: Podbrezová - Slovan Bratislava 1:1 (62. Bernadina - 10. Rundič), Senica - Prešov 1:0 (76. Ranko), Trenčín - Ružomberok 1:2 (38. Janga - 85. Haškič, 89. Kružliak), Zlaté Moravce - Michalovce 0:1 (41. Koscelník), Trnava - Žilina 0:3 (12. Jánošík, 62. Škvarka, 75. Mráz), Dunajská Streda - Nitra 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Trnava | 17 | 12 | 1 | 4 | 27:15 | 37 |
2. | Žilina | 17 | 10 | 1 | 6 | 37:23 | 31 |
3. | Ružomberok | 17 | 8 | 6 | 3 | 30:17 | 30 |
4. | Slovan Bratislava | 17 | 8 | 6 | 3 | 35:24 | 30 |
5. | Dunajská Streda | 17 | 8 | 6 | 3 | 22:17 | 30 |
6. | Nitra | 17 | 7 | 7 | 3 | 18:10 | 28 |
7. | Trenčín | 16 | 7 | 3 | 6 | 40:26 | 24 |
8. | Zlaté Moravce | 17 | 6 | 3 | 8 | 20:23 | 21 |
9. | Michalovce | 16 | 5 | 2 | 9 | 13:19 | 17 |
10. | Prešov | 17 | 3 | 3 | 11 | 13:39 | 12 |
11. | Podbrezová | 17 | 3 | 2 | 12 | 13:35 | 11 |
12. | Senica | 17 | 2 | 4 | 11 | 15:35 | 10 |