O výsledcích pitvy informoval Mauricio Cassinelli, soudní lékař, který ohledával Maradonovo tělo v jeho domě poblíž města Tigre severně od Buenos Aires, kde fotbalista 25. listopadu 2020 ve věku 60 let zemřel.
Jak píše deník Bild, mistr světa z roku 1986 prošel fází umírání, která trvala dvanáct hodin. Během této doby se mu nahromadila tekutina v břiše i v plicích, uvedli dva soudní patologové, kteří tehdy prováděli pitvu.
Začal soud s Maradonovými zdravotníky. Nedbalostí měli údajně zavinit jeho smrt![]() |
Příčinou smrti byl podle místních médií akutní plicní edém v důsledku srdečního selhání.
„Srdce bylo zcela pokryto tukem a krevními sraženinami, což svědčí o agónii,“ řekl u soudu specialista. Během líčení byly promítnuty záběry z pitvy, po nichž ze sálu odešla fotbalistova dcera Jana.
Cassinelli u soudu podle argentinského listu La Nacion řekl, že Maradonova smrt nebyla ani náhlá, ani nečekaná. Jeho srdce vážilo dvakrát tolik než u normálního člověka.
U soudu stanuli neurochirurg, psychiatr, psycholog, lékaři i zdravotní sestry, kteří se o Maradonu starali během rekonvalescence. Čelí obžalobě, že mu neposkytli adekvátní lékařskou péči, což údajně vedlo k jeho smrti.
Jaký byl Diego Armando. Připomeňte si legendárního Maradonu v kvízu |
Podle Reuters několik svědků vypovědělo, že si všimli, že břicho a obličej bývalého hráče Barcelony či Neapole jsou nadměrně oteklé. Pitva údajně neprokázala v Maradonově krvi alkohol ani toxiny.
Tři týdny před smrtí se kapitán mistrů světa z roku 1986 a jeden z nejlepších fotbalistů historie podrobil operaci kvůli krvácení do mozku.
Očekává se, že soudní řízení potrvá minimálně do poloviny července, povoláno bylo celkem 192 svědků.