RÁNA. Liverpoolský brankář Pepe Reina (vpravo) trefuje Jamese Perche z Newcastlu. | foto: Reuters

Nadávání trenérovi, hloupé vyloučení. Liverpool se utápí ve frustraci

  • 7
Frustrace a zklamání. Hned několikrát zmínil tato slova kouč liverpoolských fotbalistů Kenny Dalglish po prohře s Newcastlem, šesté z posledních sedmi ligových zápasů. Důvodem ale nebyla jen porážka - útočník Carroll trenérovi během utkání sprostě nadával, brankář Reina se nechal hloupě vyloučit a Liverpool dosáhl nejhorší série za osmapadesát let.

Z posledních dvanácti ligových utkání získal Liverpool jen osm bodů, tak špatně si slavný klub vedl naposledy v roce 1954. V tabulce se kvůli šňůře bídných výsledků propadl na osmé místo.

Zdá se, že jedinou světlou vzpomínkou na probíhající sezonu bude pro "Reds" únorový triumf v Ligovém poháru. Anglická liga, kterou ovládli naposledy před dvaadvaceti lety, je znovu zakletá.

Obrazem

Reina sestřelil soupeře hlavičkou a dochytat musel obránce

Liverpoolské trápení podtrhl duel na stadionu rozjetého Newcastlu, který se díky vítězství 2:0 dotáhl na pátou Chelsea. Místo snahy dohnat dvoubrankové manko se hosté v závěrečné čtvrthodině psychicky sesypali.

Nejprve přišla scéna při střídání, když kouč Dalglish stáhl ze hry Andyho Carrolla. Vytáhlý útočník hrál emotivní zápas, do Liverpoolu přestoupil právě z Newcastlu, kde se mu střelecky dařilo. Jenže v novém působišti zatím nepotvrdil, že je hoden částky pětatřicet milionů liber, kterou za něj klub zaplatil.

V úvodu utkání si chtěl říct pádem v pokutovém území o penaltu, místo toho dostal žlutou kartu. A když jedenáct minut před koncem střídal, pronesl směrem k Dalglishovi: "To si snad děláš p***l, jdi do ha***u!" a bez podání ruky zmizel v tunelu.

"Byl frustrovaný průběhem zápasu. Nejen kvůli sobě, ale kvůli celému týmu," měl Dalgish pro Carrollovo chování zčásti pochopení. "Nemáme problém s tím, že hráči projeví svou zoufalost nebo zklamání, ale musí to ze sebe dostat jiným způsobem."

Na mysli měl i zkrat gólmana Pepeho Reiny, jenž se v 83. minutě pomstil domácímu Perchovi za podražení úderem hlavou a po zásluze uviděl červenou kartu.

Fotogalerie

"Přitom jsme začali dobře, hrozili jsme kombinací i pohybem, ale skončilo to jen frustrací a zklamáním. Myslím, že to byl důsledek činů, pro které se Pepe rozhodl. To vyloučení bylo zasloužené," uznal Dalglish, liverpoolská legenda, které vážně hrozí odvolání.

Slova, která po utkání vyřkl, také připomínala prohlášení trenérů krátce před vyhazovem: "Musíme si zase začít věřit a držet při sobě. Moji hráči věří tomu, co dělají. Není to ani tím, že by dost nepracovali nebo že by se nesnažili. Ale jestli si začnou užívat prohry, pak budeme mít problém."

Los Ligy mistrů: Barcelona, Dortmund, Inter, Slavia

17. září: Inter Milán - Slavia 1:1, 2. října: Slavia - Dortmund 0:2,
23. října: Slavia - Barcelona od 21:00, 5. listopadu: Barcelona - Slavia od 18:55,
27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00