Fotbalisté Lille se radují z gólu.

Fotbalisté Lille se radují z gólu. | foto: Michel Spingler, AP

Lille se udrželo v čele francouzské ligy před PSG. Díky gólu v nastavení

• 0
Ve třetí minutě nastaveného času vydřel vedoucí tým francouzské fotbalové ligy Lille vítězství 1:0 v 17. kole nad posledním celkem tabulky Arles-Avignon.

Trápení favorita proti nováčkovi soutěže ukončil až střídající brazilský útočník Tullio De Melo.

Lille se dlouho nemohlo prosadit, i když hrálo téměř celý druhý poločas v početní převaze. Hosté přišli v 53. minutě o Jamela Ait Ben Idira, který dostal druhou žlutou kartu.

"Je důležité vyhrát, i když nehrajete nejlépe. Byl to důležitý gól a jsem pyšný, že jsem ho dal," řekl Melo televizní stanici Foot Plus TV.

Díky těsné výhře si fotbalisté Lille udrželi v čele jednobodový náskok před Paris St. Germain, který potvrdil výbornou formu a porazil Valenciennes na jeho hřišti 2:1.

Oba góly vítězů dal Brazilec Nené, který je s jedenácti brankami druhým nejlepším střelcem soutěže.

Výsledky 17. kola:
Bordeaux - Rennes 0:0, Lyon - Toulouse 2:0 (5. López, 35. Gomis), Monako - St. Etienne 0:2 (19. Batlles, 78. Sako), Arles-Avignon - Lille 0:1 (90.+3 De Melo), Brest - Montpellier 0:0, Caen - Nice 0:0, Lorient - Lens 3:0 (49. Amalfitano , 56. Kitambala, 74. Mvuemba), Nancy - Sochaux 1:0 (74. Luiz), Valenciennes - Paris St. Germain 1:2 (82. Aboubakar - 47. a 84. Nené), Auxerre - Marseille 1:1 (40. Birsa z pen. - 8. Rémy).

1. OSC Lille Métropole 17 8 7 2 32:20 31
2. Paříž St.Germain 17 8 6 3 28:17 30
3. Olympique Lyon 17 8 5 4 24:19 29
4. Rennes 17 7 7 3 17:11 28
5. Marseille 17 7 6 4 26:16 27
6. Brest 17 7 5 5 19:14 26
7. St Etienne 17 6 7 4 23:19 25
8. Girondins Bordeaux 17 6 7 4 21:18 25