Ligový pohár v Anglii vyhrál Manchester

• 1
Cardiff - První trofej, která se letos ve fotbale dává, vybojoval Manchester United. Ve finále Ligového poháru zdolal Wigan, letošní anglické překvapení, vysoko 4:0. Manchester získal trofej podruhé v historii, poprvé se radoval v roce 1992. Loni Ligový pohár vyhrála Chelsea s Petrem Čechem a Jiřím Jarošíkem.

O vítězství na zaplněném stadionu Millenium v Cardiffu rozhodli svěřenci Alexe Fergusona brzy po nástupu do druhého poločasu, kdy během šesti minut nastříleli tři branky.

Na rozdíl od nováčka Premier League Wiganu, jehož hráči se zúčastnili prvního finále, získal kouč Ferguson už 27. velkou trofej na lavičce Manchesteru.

Střelecky se o ni zasloužili Saha, Cristiano Ronaldo a dvakrát Rooney.

Vítězství zajišťuje Manchesteru účast v příští sezoně Poháru UEFA, pokud by se nekvalifikoval do pohárové Evropy z Premier League. Hráči symbolicky věnovali výhru Alanu Smithovi, jenž se vážně zranil v nedávném utkání Anglického poháru s Liverpoolem.

Manchester United - Wigan 4:0 (1:0)
33. a 61. Rooney, 55. Saha, 59. C. Ronaldo. Diváci: 66.866.